Bakan olacak iki HDP’li!..

A -
A +
Vakti zamanında yazdım. Hem de bir değil, iki değil on kere yazdım. Yazı arşivime girip bakarsanız görürsünüz.
"Millet İttifakı denilen oluşum, iktidar yüzü görürse HDP'li isimlere bakanlık vermek zorunda kalacak. Şimdi konuşmuyorlar ama bunun pazarlıkları perde arkasında yapıldı, iş bitti" dedim.
Hatta bazı televizyon tartışma programlarında karşımdaki siyasi parti temsilcilerine açık açık sordum.
"HDP'nin desteğiyle iktidar olacağınıza göre HDP sizden bakanlıklar isteyecek. Onlara hangi bakanlıkları vereceksiniz? Çıkın millete samimi bir şekilde anlatın" dedim. 
Kimileri milletin aklıyla alay edercesine, "HDP ile bir bağımız, bağlantımız yok" dedi. Diğerleri ise hık mık, kem küm etmekten ileri gidemedi.
Ben bunları yazarken, ben bunları söylerken Millet İttifakı'na gönül vermiş samimi CHP'li seçmen bana inanmadı. Daha doğrusu CHP'nin yürüttüğü böyle bir proje olduğuna inanamadı.
Haklı olarak konduramadılar Atatürk'ün partisine. Konduramadılar ülkücü bildikleri İYİ Parti'ye. Konduramadılar Erbakan'ın emaneti Saadet Partisi'ne...
Söylediklerime kulak vermek yerine "İftiracı seni, yalan söylüyorsun" dediler, hakaretler ettiler.
Şimdi benim söylediğimi CHP'li isimler söylemeye başladı. İşte izlediniz, gördünüz. 
CHP'li Dursun Çiçek CNN Türk ekranına çıktı, benim aylar boyu söylediklerimi tane tane doğrulayan açıklamalar yaptı. "Millet İttifakı iktidar olursa, HDP'ye bir iki bakanlık veririz" dedi. 
Neymiş efendim?
HDP içinde adı terörle anılmayan, PKK arasına mesafe koyan, kimliği veya sicili temiz yüzlerce, binlerce isim varmış. Bakanlıkları onlara vereceklermiş.
Öyle diyor Dursun Çiçek...
Yahu bin tane istemiyoruz. Yüz tane de istemiyoruz. PKK'dan talimat almayan, Karayılan'ın, Bayık'ın, talimatına uymayan bir tane, sadece bir tane isim söylesenize...
Söyleyemezsiniz.
Şimdi Dursun Çiçek'in karanlık ittifakı tescilleyen açıklamalarının üzerinden bir buçuk gün geçti. Millet İttifakı'nın bileşenlerini temsil eden partilerden en ufak bir tepki cümlesi duydunuz mu?
Hadi, Kemal Kılıçdaroğlu mutfakta Selvi Hanım’la börek yaptığı için açıklama zamanı olmamıştır diyelim. Gerçi zamanı olsa ne olacak ki? Bu sözleri yalanlamayacak kadar HDP sevdalısı olduğunu bilmeyenimiz mi var.
YPG'yi terör örgütü olarak görmeyen, hendekçi teröristlere "Arkadaşlar" diyen birinden Dursun Çiçek'i yalanlayacak bir açıklama beklemiyorsunuz herhâlde...
Peki ya Meral Akşener? 
Ağzını açıp tek kelime söyleyecek mi?
Yoksa kendisini Pervin Buldan ile yan yana konumlandıran Ekrem İmamoğlu'na verdiği gibi komik bir tepki mi verecek?
Şunu merak etmiyor değilim.
Malumunuz; CHP'liler, katil Selahattin Demirtaş'ın masum olduğunu ve hapisten çıkması gerektiğini söylüyor. 
Sizce CHP'nin Millet İttifakı'nda Selahattin Demirtaş'a bir bakanlık vermek istemesi veya vermesi durumunda Meral Akşener buna tepki gösterir mi?
Valla fikrimi sorarsanız, tek kelime etmez, edemez!
Edemez, çünkü bunların Erdoğan-Bahçeli nefreti gözlerini kör etmiş. Bu nefretle hareket edip Abdullah Öcalan'a bile bakanlık teklif ederlerse hiç şaşırmam!
Bundan dolayıdır ki ben her zaman “Ülkeyi bunlara teslim etmek, yılanlarla dolu bir çuvala atmaktan daha beter olur” diyorum.
Ha, bu arada unutmadan…
Bunlar şimdi HDP’lilere bakanlık vermeyi kafalarına koymuş ya. Milleti buna alıştırmak için, “Ne var bunda canım. AKP’de zamanında HDP’li iki isme bakanlık verdi” diye alçakça bir yalana başvurmaya başladılar.
İşte bu kadar da alçaklar!
Yahu, HDP’li iki isim 7 Haziran seçimlerinden sonra bakan oldu. Ama nasıl oldu? O dönemde hiçbir parti tek başına hükûmet kuramıyordu. Koalisyon çalışmaları da başarısızlıkla neticelenince Anayasal zorunluluk gereği “Geçiş Hükûmeti” kuruldu. Bu kanuni zorunluluk gereği barajı geçen ve Meclis'e giren bütün partiler aldıkları oy oranına göre bakanlık aldı.
Bu da şimdilerde çok övdükleri ve geri getirmek istedikleri “parlamenter sistemin” getirdiği bir gereklilikti.
Bilin istedim!
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.