‘Murda’ adıyla tanınan ve şarkılarıyla dikkat çeken Önder Doğan, uyuşturucu kullanımına özendirdiği iddiasıyla gözaltına alındı.

GÖZALTINA ALINDI

Kliplerinde ve şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirici ifade ve içerik kullandığı iddia edilen, “Duman”, “Pahalı” ve “Eh baba” isimli şarkılarında yer alan bir takım sözlerin uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirdiği belirlenen ‘Murda’ lakaplı Hollanda uyruklu Rap şarkıcısı Önder Doğan, önceki gün Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gözaltına alındı.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Şarkı ve klipleri video paylaşım sitelerinde yayınlanan Hollandalı müzisyene, Türk Ceza Kanunu’nun 190/2 maddesinden işlem yapılarak dün adliyeye sevk edildi. Önder Doğan, çıkarıldığı hakimlikçe hakkında ‘adli kontrol’ hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

İstanbul'da FETÖ operasyonu: 23 gözaltı kararı İstanbul'da FETÖ operasyonu: 23 gözaltı kararı İstanbul’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik yürütülen soruşturmalarda haklarında gözaltı kararı verilen 23 eski Polis Akademisi öğrencisinin yakalanması için operasyon başlatıldı. İl genelinde 25 adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda çok sayıda şüphelinin yakalandığı belirtildi.

Adana'da 'cono aşireti'ne operasyon: Çok sayıda gözaltı var Adana'da 'cono aşireti'ne operasyon: Çok sayıda gözaltı var Adana'da birçok farklı suça karıştığı öne sürülen 'cono aşireti'ne yönelik şafak vakti düzenlenen operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Uyuşturucu tacirlerine baskın: 16 gözaltı Uyuşturucu tacirlerine baskın: 16 gözaltı Antalya’da uyuşturucu satıcılarına düzenlenen operasyonda 16 şüpheli gözaltına alındı.