Bahar Candan neden tutuklandı? SON DURUM Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin suçu nedir?

Sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan geçtiğimiz günlerde göz altına alınmıştı. Kısa süre sonra haklarında tutuklanma kararının çıktığı açıklanan Bahar Candan ve Nihal Candan neden tutuklandı? Candan kardeşler tutuklandı mı, suçları nedir?

- Güncelleme Tarihi:
Bahar Candan neden tutuklandı? SON DURUM Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin suçu nedir?
Magazin|Editör: Türkiye Gazetesi

Sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan tutuklanmasının ardından Bahar Candan ve Nihal Candan neden tutuklandı? Candan kardeşlerin suçu nedir? sorularının yanıtı merak edildi. İki kardeşin mahkeme çıkışında göz yaşlarını tutamadığı görüldü.

BAHAR CANDAN VE NİHAL CANDAN NEDEN TUTUKLANDI?

Başta sosyal medya fenomenleri olmak üzere yürütülen geniş çaplı incelemeler sonrasında "suç gelirlerini aklama" iddiasıyla gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve kamuoyunda "Nihal Candan" olarak tanınan kız kardeşi Gülnihal Çiçek'in de aralarında bulunduğu 3 şüphelinin dün tutuklandığı belirtildi.

Nihal ve Bahar Candan kardeşler, savcılığa verdikleri ifadelerin ardından çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

CANDAN KARDEŞLER NEDEN GÖZALTINA ALINMIŞTI?

Dolandırıcılıktan elde ettikleri paraları akladıkları ve 100 milyonluk vurgun yaptıkları iddia edilen Bahar Candan, Nihal Candan ve Hacı İsrafil S. emniyetteki işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi. Adliyeye getirilen Bahar Candan, Nihal Candan ve Hacı İsrafil S. savcılıkta verdikleri ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'ne sevk edilmişti.

FEYZA ALTUN DUYURDU: TUTUKLANDILAR

Avukat Feyza Altun, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin tutuklandığını açıkladı.
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...