MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, dün MHP Merkez Yönetim Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu'nun ortak toplantısını gerçekleştirdiklerini, Türkiye'yi yakından ilgilendiren iç ve dış gelişmeleri tüm boyutlarıyla ele aldıklarını söyledi.

Toplantıda, ayrıca MHP'nin, gelecek süreçte yapacağı siyasi çalışmaları ve takip edeceği stratejileri ana hatlarıyla gözden geçirdiklerini dile getiren Bahçeli, "MHP sahadadır, kafadadır, kalptedir, milli kaderin taşıyıcı ve tahkim edici siyaset omurgasıdır. Taşıdığı sorumlulukların fevkinde onurlu bir mücadelenin tarafıdır." diye konuştu.

"Çıkarlarının değil ülkülerinin peşinde olduklarını" belirten Bahçeli, "MHP'nin siyaseti, Türk tarihinin selamı, Türk kültürünün seslenişi, Türk milletinin gıpta edilen seciyesidir. Siyaseti hizmet yarışı yerine hezimet rekabetine, zillet parkuruna dönüştürenler bizi anlayamaz. Anlasalar bile anlatmaya takatleri yetemez." dedi.

"ALÇAK KAMPANYALARA KULAĞIMIZ TIKALI"
MHP'nin, bugüne kadar siyasette zamanlama yanlışına düşmediğini, millete rağmen bir siyaset tercihine heves etmediğini belirten Bahçeli, "Bu itibarla ara rejim özlemi duyanlar, demokrasiye silah çekenler, vesayetçi mihraklar bize yabancı ve uzaktır. Hiç kuşkusuz milli ve demokratik ilkeler neyi gerektiriyorsa yaptığımız ve bundan sonra da yapacağımız odur." dedi.

"Bizim, kulislerin ateşinde kaynatılan dedikodu aşına karnımız toktur." diyen Bahçeli, "Karanlık lobilerin telkinlerine, menfaat gruplarının tekliflerine kapımız sürgülüdür. Son günlerde Cumhur İttifakı'nı hedef alan alçak kampanyalara tamamıyla kulağımız tıkalı, gözümüz de gönlümüz de kapalıdır." ifadelerine yer verdi.

"Şirret niyetlerinin esiri olanlar ne derse desin, Cumhur İttifakı dünden daha güçlü bir şekilde ayaktadır; Türkiye için, Türk milleti için, istiklal ve istikbal haklarımız için varlık ve birliğini kararlılıkla muhafaza etmektedir." ifadelerini kullanan Bahçeli, sözlerini, "Cumhur İttifakı, Kuvayımilliye ruhudur. Cumhur İttifakı, milli mücadele şuurudur. Cumhur İttifakı, felahı vatan ufkudur. Cumhur İttifakı, bizatihi Türk milletinin duruşudur. Bu duruş icazetli bir duruş değildir. Bu duruş ipotekli bir duruş da değildir. Bastığımız yer sağlam, baktığımız yer saadettir." diyerek devam etti.

"ASIL GAYELERİ TÜRKİYE'NİN TÖKEZLEMESİ"
İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un, "Birlik şiiri"nin dizelerini okuyan Bahçeli, "Akıllarınca ittifakımızda çatlak arayanlar, her konuyu çarpıtanlar bundan sonra da yollarda nal toplamaya devam edeceklerdir. Cumhur İttifakı camdan yapılmış vitrin süsü bir vazo değildir ki çatlasın, dağılsın. Türk milletinin ruh kökünden doğan erdemli bir ittifakın çatlaması değil, çekemeyenleri, Türkiye'nin önünü kesmek için faal halde olan mihrakları çatır çatır çatlatması doğaldır, olan da budur." dedi.

"Biz siyasetin çuvalı patlatmamak olduğunu söylemiştik. Aynı noktadayız, aynı görüşteyiz." ifadelerini kullanan Bahçeli, "Cumhur İttifakı'nın gıyabında polemik şantiyesi kuranların, yalan çarkı inşa edenlerin asıl gayesi Türkiye'nin tökezlemesi, iki gün sonra beşinci yıl dönümünü idrak edeceğimiz 15 Temmuz FETÖ işgal girişiminin rövanşının alınmasıdır. Çünkü beş yıldır uykuları kaçmıştır. Çünkü beş yıldır dirilen ve yükselen bir Türkiye gerçeği karşılarındadır." açıklamasını yaptı.

"CUMHUR İTTİFAKI SİPARİŞ ÜZERİNE KURULMADI"
Cumhur İttifakı'nın sipariş üzerine kurulmadığının altını çizen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Pazarlık usulüyle, koltuk sevdasıyla, para pul kaygısıyla vasat bulmadı. Cumhur İttifakı, dini kisveye bürünen FETÖ'cülere karşı meydanlarda, köprülerde, yol ağızlarında, havaalanlarında, caddelerde, sokaklarda, kısaca vatanın her karışında ya istiklal ya ölüm inancıyla teşekkül etti. 7 Ağustos Yenikapı kucaklaşmasıyla yol haritasını çizdi. Adam gibi adam olamayanlar bu gerçekleri asla kavrayamaz. Ahlaken bunalım geçirenler bu milli ve tarihi tutumu hayatta algılayamaz." şeklinde konuştu.

Mehmet Akif Ersoy'un, "Semerci ve eşekler şiiri"nin, "Adam mısın: Ebediyyen cihanda hürsün, gez. Yular takıp seni bir kimsecik sürükleyemez. Adam değil misin, oğlum: Gönüllüsün semere. Küfür savurma boyun kestiğin semercilere." dizelerini hatırlatan Bahçeli, "Bizi hiç kimse yular takıp sürükleyemez. Bizi hiç kimse esaret altına alıp köle muamelesi yapamaz. Buna cüret edenlerin santim santim alınlarını karışlarız, heveslerini de kursaklarında bırakırız." ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ AÇIKLAMASI
Bahçeli, konuşmasının devamında, 15 Temmuz'un, inancın, işgale karşı kahramanca direnişi, salaların vicdanlarda oluşturduğu inşirah, milli birlik ve dayanışma hissiyatıyla Türkiye'nin dibi zehirli haşeratlarla dolu karanlık bir uçurumun kıyısından çekip alındığı tarih olduğunu söyledi.

15 Temmuz FETÖ kalkışmasına karışan kim varsa, bu hain teşebbüse kim ortak olmuşsa ismi, unvanı, mevkisi ne olursa olsun Türk askeri olmadığını belirten Bahçeli, "Türk askeri şereflidir, Türk askeri onur sahibidir; vatan ve millet sevgisinin bedelini de gerektiği zaman canıyla, kanıyla ödemektedir." diye konuştu.

Dışı vaiz, içi vandal olan bir teröristin, Türkiye düşmanlığı konusunda eğitilmiş şakirtlerinin, maklube yiyerek, ışık evleri ismiyle açılan karanlık meskenlerde örgütlenerek, melanet gergefinde vatana ihaneti dokuduklarını söyleyen Bahçeli, "FETÖ'cü teröristler üçüncü bin yılda Asya'nın Hristiyanlaştırılmasına hizmetle görevlendirilmiş, Kürdistan'ın doğumunu hızlandırmak için tembihlenmiş, insanlığın ve inancımızın silinmeyecek yüz karalarıdır." ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sözlerini, "15 Temmuz hain teşebbüsünün dış bağlantıları konusunda yaygın söylenti ve yorumlar aslında malumun bir nevi ilanı, saklanmak istenen ilişki ağlarının ifşasıdır." diyerek sürdürdü.

Bu darbe mekaniğinin arkasında, Türkiye'ye kin ve nefret besleyen odakların olduğunun artık tartışma götürmeyen bir gerçek olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli, "FETÖ'yle kıran kırana bir mücadele yapılıyorsa da bu terör örgütünü eğiten, yöneten, yönlendiren, teşvik eden, hedef gösteren zalimlerle yüzleşme ve hesaplaşma sağlanmadan tehditlerin geçtiğini, bir daha 15 Temmuz benzeri felaketlerin yaşanmayacağını söylemek akıl ve mantık işi değildir." değerlendirmesini yaptı.

"15 TEMMUZ'UN SİS BULUTU HENÜZ DAĞILMADI"
15 Temmuz'un sis bulutunun henüz dağılmadığını vurgulayan Bahçeli, "Çünkü ihanet ve işgal planlarının merkez üssü hala aktiftir. Kripto damar henüz kurumamıştır. FETÖ elebaşları ABD'de ve Avrupa ülkelerinde cirit atmaktadır." dedi.

Darbeye ve darbeci zihniyete yönelik eleştirilerde bulunan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Demokrasi, hukuk, insan hakları ve özgürlük konularında mangalda kül bırakmayan ama bu değerlerden de zerre miskal nasiplenmedikleri açıkta olan kuşkulu ülkeler, darbecilere sahip çıkmaktadır, teröristlere kol kanat germektedir, katilleri besleyip doyurmaktadır. Bu olacak iş midir? Bu durum makul ve maruz görülecek bir hal midir?" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Pensilvanya'daki terör inlerinin dağıtılmadan, teröristbaşı Gülen ve çetesinin Türk adaleti önünde hesap vermeden milli yüreklerdeki alevin sönmeyeceğini, Türk milletinin rahat bir nefes alamayacağını ifade etti.

"TERÖRİST GÜLEN DERDEST EDİLİP ÜLKEMİZE GETİRİLMELİ"
"İmralı canisi başına nasıl çuval geçirilip Türkiye'ye getirilmişse, Fetullah Gülen de aynı şekilde derdest edilip ülkemize getirilmelidir." şeklinde konuşan Bahçeli, "Başka çare yoktur, başka çözüm yoktur, başka seçenek yoktur, ihanetin bedeli başka türlü ödenmiş olmayacaktır. Eğer ABD, FETÖ'yü Türkiye aleyhine imal etmemişse, Fetullah Gülen'i derhal Türkiye'ye iade etmelidir. Bunu, müttefiklik hukukuna saygı gereği yapmak zorundadır." açıklamasında bulundu.

"Bu tarihi görevi terörizmle mücadeleye destek vermek, nerede durduğunu ispat etmek için yerine getirmekle mükelleftir." diyen Bahçeli, "251 şehidimizin dökülen kanları hala yerdedir. 2 bin 194 gazimizin sorulacak hesabı da mahşere bırakılamayacaktır." dedi.

"FETÖ'YLE DE TEK YUMURTA İKİZİ HALİNE GELMİŞLERDİR"
ABD'nin ve Avrupa ülkelerinin FETÖ'ye karşı müşfik ve mübeyyiz tavrın aynısını, Türkiye'deki bazı siyasi partilerde de görmenin mümkün olduğunu belirten Bahçeli, bunlarda birisi olan İYİ Parti Genel Başkanının FETÖ'cüleri kast ederek, "bütün ağababaları uçup gitti, ne kadar gariban varsa içeride" diyecek kadar "ucube ve ilkesiz bir değerlendirme" yapabildiğini dile getirdi.

"Bu şahsın 'gariban' dedikleri, 15 Temmuz kalkışmasını idare eden cuntacılardır, Gazi Meclis'i bombalayan şerefsizlerdir, vatandaşlarımızın üzerine bomba atan canilerdir, soruları çalan hırsızlardır, kumpasçı polislerdir, kalemini ve vicdanını satan savcı ve hakimlerdir" ifadesini kullanan Bahçeli, içerdekilerin gariban değil, casus, hain, katil ve emperyalizmin kanlı tetikçileri oluğunu vurguladı.

CHP yönetimine göre 15 Temmuz'un tiyatro, masal ve düzmece olduğuna dikkati çeken Bahçeli, "15 Temmuz gecesi vatanı işgal etmek isteyen teröristler neyse, bu barbarlığa, bu düşmanlığa 'tiyatro' diyenler aynısıdır. CHP ile İP, HDP'nin yörüngesine sabitlenmenin yanı sıra PKK'nın çizgisine taşınmışlar, FETÖ'yle de tek yumurta ikizi haline gelmişlerdir. Bunlar zulme payanda olmuşlardır. Bunlar hıyanete göz yummuşlar, olur vermişlerdir." değerlendirmesinde bulundu.

CHP'nin, sözde OHAL mağdurlarını devamlı istismarla vakit geçirdiğini söyleyen Bahçeli, "Bizim gerçek mağdurlara diyecek bir sözümüz yoktur. Onların hak ve hukukunu her fırsatta savunduğumuz ortadadır. Partimize yapılan müracaatları aynısıyla hükümetle paylaştığımız da bilinmektedir. Ancak mağdurlarla, mahvımızın projesine piyonluk yapanları mutlaka tefrik etmek şarttır." dedi.

"CHP'ye tutunmuş iş birlikçiler, bu ayrıma en ufak bir itina ve ihtimam göstermeden sözde KHK mağdurlarının tümüne yalan yanlış pek çok ifadeyle destek vermektedir." diyen Bahçeli, "Bu CHP yönetimi, Milli Mücadele yıllarında görev almış olsaydı, biliniz ki yedi düvele mağdur, yedi başlı ejderhaya mazlum muamelesi yapar, vatanı da onursuz şekilde devrederdi." ifadelerini kullandı.

KADROLAŞMA TARTIŞMASI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, yalan ve iftira kampanyasına her gün bir yenisini eklediğini dile getiren Bahçeli, "Biz onu dinlerken utanıyoruz, ama o konuşurken utanmıyor. Biz onu dinlerken 'pes doğrusu' diyoruz ama o pişkinliğe devam ediyor. Dün bir gazeteye vermiş olduğu beyanatta demiş ki 'Bahçeli, bütün bürokratik kadrolarını bu vesileyle devlete yerleştiriyor'. Bazı müflis köşe yazarları, bazı münafık yorumcular, bizi FETÖ'yle bir tutacak kadar namus ve şeref değerlerinden uzaklaşmışlardır." açıklamasını yaptı.

"Öncelikle şunu söylemek isterim ki Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in vatanperver ve milletsever mensupları, Türkiye'nin zencileri, itilmiş, kakılmış, dışlanmış insanları değildir." diyen Devlet Bahçeli, "Uğruna şehadeti bile göze aldığımız bu ülkeye liyakat ve ehliyet kriterlerine bağlı şekilde hizmet eden kardeşlerimizin hakkını savunmak bizim için haysiyet meselesidir. Bundan taviz veremeyiz, buna duyarsız kalamayız. Bizi, devlete sızan karanlık örgütlerle bir tutmak, aynı görmek, bu suretle afişe etmeye ve fişlemeye çalışmak en adi cinayettir, en kati cehalettir, en alçak hıyanettir, en vahim günahkarlıktır." şeklinde konuştu.

"12 Eylül sonrası, dava arkadaşlarımızın çile ve işkencelere maruz kalmaları, hatta idam edilmeleri karşısında devlete en küçük sitem bile etmedik." diyen Bahçeli, "Korktuğumuzdan değil, fikriyatımızın ve inancımızın gereğini yaptık." dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN İDDİALARINA CEVAP
"Ey Kılıçdaroğlu, sana sesleniyorum; iddialarınla ilgili şayet bir bildiğin, bir tespitin var da açıklamıyorsan namerdin ağa babasısın." ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli, "Bizimle gönül bağı bulunan bir kardeşimizin hakkı olmayan bir göreve yükseltilmesiyle ilgili en küçük bilgi ve belgen var da deşifre etmiyorsan müfterinin en önde gidenisin." dedi.

"Bizim kadrolaştığımızı, koltuk sevdasına kapıldığımızı iddia eden kokuşmuş yazar ve yorumcular, hodri meydan, bildiklerinizi kamuoyuyla paylaşmazsanız alçaksınız, ahlaksızsınız." şeklinde tepki gösteren Bahçeli, "Cumhur İttifakı'nı harcı, hasislikle değil, hasbilikle karılmıştır. Biz hesabi davranmayız, karnımızdan konuşmayız. Biliyoruz ki kim nasıl bakıyorsa öyle görür. Biz bakınca vatan görüyoruz, bayrak görüyoruz, asil bir milletin destansı mazisiyle mest eden istikbalini görüyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu, sen bakınca acaba ne görüyorsun? Büyük Kürdistan'ı mı? Türkiye'nin işgalini mi? Yoksa aynadaki yansıman olan zilleti mi? Unutma ki baktığın yer aynı zamanda bittiğin yer olacaktır." açıklamasını yaptı.

Bahçeli, "Son günlerde manidar bir zamanlamayla başını kaldıran CHP'li bir sanatçı ve siyasetçinin, 'Bu Fetullah meselesinde benim ağzıma kimse FETÖ falan gibi o tabirleri takamaz' diyerek, asıl yüzünü sergilediğini" söyledi.

"Bu çürümüş ve kibir kulesi şahıs, özellikle merhum Başbakan Bülent Ecevit'e çok ağır bühtanda bulunmuştur. Bu bühtanı reddediyoruz, merhum Ecevit'in devlete ve millete bağlılığını tartışmak isteyenleri de Allah'a havale ediyoruz." ifadesini kullanan Bahçeli, güneş toplamakla meşhur bu kişinin, bir tek Kemal Kılıçdaroğlu'na laf etmediğinin, suizanda bulunmadığının, hakkında ileri geri konuşmadığının, herkesin yalın şekilde gördüğü bir gerçek olduğunu vurguladı. Devlet Bahçeli, "Demek ki danışıklı dövüş bir siyaset planlaması sahnededir." diye konuştu.

Daha önceki grup toplantılarında, hedefleri itibarıyla birbiriyle bağ ve bağlantısı aşikar olan dört uluslararası süreç ve zirveye dikkat çektiğini anımsatan Bahçeli, "Bu süreçlerin ardından yapılan açıklamaların hepsi tek merkezden kaleme alınmış gibidir. Ve hedef ülke Türkiye'dir." görüşünü dile getirdi.

AHMET DAVUTOĞLU'NA TEPKİ
MHP Genel Başkanı Bahçeli, sözlerini, "Çözüm süreciyle ilgili asılsız ve tehlikeli söylentilerin arka planında da bunlar vardır. Hiç kimse niyet okuyuculuğu yapmasın, harman yeri dişlemesin, buzağıyı yanlış yerde aramasın. Serok Ahmet fitneyi bıraksın, buradan kendisini doyuracak ekmek çıkmayacaktır. Onun Serokluğu bölücülüğün umududur, terör örgütünün taltifidir, Türkiye'nin temellerini dinamitlemenin şifresidir." diyerek sürdürdü.

"Edepsizce bizi Kürt ve Kürtçe düşmanı gösteren Serok Ahmet gafletin pençesindedir. İftiracının daniskasıdır." diyerek teki gösteren Devlet Bahçeli, "Serok Ahmet, zillet çamurunun içinde çırpınmaktadır. Görüyoruz ki siyasette zillet ittifakına melanet bir rol biçilmiş, takviye güç olarak bölücü ve yıkıcı unsurlar öne çıkarılmış, dış destek olarak uluslararası platformlar ve husumetle temellenen sivil toplum kuruluşları sürece dahil edilmiştir." açıklamasını yaptı.

Erken seçim dayatması yalnızca CHP'nin, yalnızca İP'in, yalnızca HDP'nin talebi değil, ortak paydaları Türk ve Türkiye düşmanlığı olan çevrelerin baskı ve dayatması olarak belirginlik kazanmıştır. Oyun içinde oyun vardır, ihanet içinde ihanet sivrilmektedir, demokrasi paravanı altında Türkiye'nin sırtını yere getirme stratejisi, kontrollü şekilde ilerletilmektedir. ABD'deki John Bolton, Türkiye'deki çetesine demokrasi konferansı düzenlettirmiştir. Kim, kiminle yürüyor belli olmuştur. Dönme dolaplar dönüp duruyor, ancak haktan ve hakikatten yana bakanlar ise muhalefete yüklenen kahredici rezil oyunu bozmak için vaktini ve saatini sabırla bekliyor."

AP KARARINA ELEŞTİRİ
CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, HDP'lilere seslenerek, "sonuna kadar omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz" kararlılığını fütursuzca seslendirdiğini dile getiren Bahçeli, "Hani ittifak yoktu? Hani birlikte değillerdi? Bal gibi, buz gibi CHP-HDP-İP ortaktır, ne var ki kimin cumhurbaşkanı adayı olacağı meselesi de aralarında ihtilaf oluşturmuştur." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun, "Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu'dur" demesinin, adaylık düşü kuran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile "HDP'nin müdahalesi olmadan aday belirlenmez" diyen bölücü zihniyeti telaşlandırdığını aktaran Bahçeli, "Zillet ittifakına tavsiyem, kimin aday olacağını öğrenmek istiyorlarsa ajanslarına sorsunlar, cevap alamazlarsa Biden'a ulaşsınlar, ya da Bolton'ın son kararının ne olduğunu araştırsınlar." değerlendirmesinde bulundu.

"AB içinde, terörizmi kınamaktan uzak durmak bile parti kapatma nedeniyken, alenen teröre bulaşmış, terörizmin siyaset ayağı olmuş bölücü HDP'nin kapatılma girişimine peşin hükümlerle karşı çıkıldığını" ifade eden Bahçeli, Türkiye'nin yargı bağımsızlığını çiğneyen ikiyüzlü Avrupa zihniyetinin HDP-PKK-FETÖ sevdasının "tam bir kepazelik" olduğunu söyledi.

Bahçeli, "Bu ayıplı bir karardır, bu rezil bir karardır, bu anti demokratik ve hukuksuz bir karardır. MHP, Avrupa Parlamentosunun Türkiye'yi kınayan açıklamasına rest çekmekte, meydan okumakta, kınama mesajını tüm gücüyle kınayıp ademe mahkum etmektedir." görüşünü paylaştı.

"HER ELİ TUTUNUZ, HER HANEYE GİRİNİZ"
Cumhur İttifakı geleceğe yürürken, ayak bağı olanların demokratik yollarla kenara itileceğini belirten Bahçeli, "Bunu Türk milleti başaracaktır. Bu milletin yürüyüşünü durduramazlar. Bu millete zemzem diye zehir içiremezler. Bu milleti zillete mahkum edemezler. Cumhur İttifakı güvencedir, Cumhur İttifakı milli bekanın burcu, düşmeyecek kalesidir." dedi.

TBMM'nin bu hafta içinde çalışmalarına aksi bir durum olmadıktan sonra 1 Ekim'e kadar ara vereceğini hatırlatan Bahçeli, ancak siyasette ara olmadığını ve tatile yer bulunmadığını vurguladı.

Bahçeli, milletvekillerine "Hepinizden beklentim, Kovid-19 şartlarına dikkat ederek, kurallara harfiyen uyarak, seçim bölgelerinizde her insanımıza ulaşmanızdır. Her eli tutunuz, her haneye giriniz, ülkemizin üzerinde oynanan oyunları birer birer anlatınız. Bahane istemiyorum, yılgınlık istemiyorum, oyalanma istemiyorum." diye seslendi.

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin 2023 yılının Haziran ayında yapılacağını anımsatan Bahçeli, sözlerini "Erken seçim yaygarası koparanları kendi hallerine terk edin, muhatap dahi almayın, varsın onlar kendi hayal dünyalarında 'seçim' diye tuttursunlar, biz işimize bakalım, milletimize bakalım, ülkemize bakalım, Türkiye için üstlendiğimiz sorumlulukları harfiyen icra edelim. MHP'yi küçümseyip kasti şekilde oy oranlarının düştüğünü söyleyenlere, Hanya'yı da Konya'yı da gösterelim." diyerek tamamlandı.

Bahçeli'den Erdoğan'a 'çınar fidanı' Bahçeli'den Erdoğan'a 'çınar fidanı' MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı seçilişinin üçüncü yıl dönümü dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan'a çınar fidanı hediye etti.

Bakan Soylu'dan Bahçeli'ye teşekkür mesajı Bakan Soylu'dan Bahçeli'ye teşekkür mesajı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisi ile ilgili iddiaları 'itibar suikastı' olarak nitelendiren MHP lideri Devlet Bahçeli’ye teşekkür etti.