İyi Parti'de 'meclis üye listesi' krizi: İlçe yönetimi istifa etti

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
İyi Parti'de 'meclis üye listesi' krizi: İlçe yönetimi istifa etti

Politika Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Adana'da İyi Parti Karaisalı İlçe Başkanı Mustafa Kuşdemir ve ilçe yönetimi Belediye Başkan Adayı Kemal Metin’in kendilerini görmezden gelerek meclis üye listesi dayatması yaptığını ifade ederek istifa etti.

İyi Parti'deki parti içi kriz, istifalarla devam ediyor. Son istifa haberi ise Adana'dan geldi. Adana Karaisalı İlçe Başkanı Mustafa Kuşdemir ve ilçe yönetimi toplu olarak istifa etti.

Kuşdemir’in istifa nedeninin, "Belediye Başkan Adayı Kemal Metin’in parti ilçe başkanı ve yönetimini görmezden gelerek meclis üyesi listesi yapmaya çalışması ve bu dayatmasını da tehditvari bir şekilde dile getirmesi" olduğu bildirildi.

Kuşdemir, istifa sonrası yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi:

"Parti teşkilatını, üyeleri ve şahsımı sadece ve sadece basamak olarak kullanan ve bizleri bir avuç insan topluluğu olarak görerek ’ezeceğinden’ bahsetme haddini aşan bir aday ile yola devam edemezdim. Uzlaşı ve diyalog ortamında bir türlü buluşamayan, ekipçiliği ve emeği görmezden gelen, seçilmek üzere yola çıkmasına rağmen daha seçilmeden güç zehirlenmesi yaşayan, her şeyden önemlisi parti teşkilatını ve ilçe başkanlık makamını yok sayarak liste dayatmaya kalkışan bir adayla seçime gitmek şahsım ve Karaisalı halkı için saygısızlık olacak idi. Teşkilat ile hareket etmek yerine kendi ailesiyle birlikte hareket eden ve tüm kararları aile içinde alan bir adayla seçim kazanılacağına olan inancım da gittikçe zayıflamaktadır."

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...