Kurum, Kılıçdaroğlu'nu işaret edip İmamoğlu'na seslendi: Sen hançerlemeye devam et

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Kurum, Kılıçdaroğlu'nu işaret edip İmamoğlu'na seslendi: Sen hançerlemeye devam et

Politika Haberleri  / Anadolu Ajansı

Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Kurum, Eyüpsultan'da seçmenlerle bir araya geldiği organizasyonda İmamoğlu'na Kılıçdaroğlu üzerinden eleştirilerde bulunarak "Sen git, 5 yıldır olduğu gibi yol yürüdüğün, 'liderim' dediğin o genel başkanını hançerlemeye devam et. 31 Mart'ta senin o eş genel başkanını da, seni de süresiz tatile yollayacak bu millet" dedi. 

Türkiye 31 Mart'ta sanık başına gitmeye hazırlanırken, başkan adayları da çalışmalarını hızlandırdı. Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum da İstanbul'u karış karış gezerek seçmenlerle bir araya geliyor.

Kurum'un son durağı Eyüpsultan oldu. Burada Doğu ve Güneydoğu Anadolu İstişare Toplantısı'nda konuşma yapan Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sert sözlerle yüklendi. 

İSRAF TEPKİSİ

İstanbul'un iş bilmez ellerde ve beceriksiz yönetim altında çok zaman kaybettiğini ifade eden Kurum, şunları kaydetti:

İstanbul'umuzun 5 yılı ziyan edilmiş, heba edilmiştir. Sadece reklamla, algıyla, polemikle, bu koca 5 yıl geçmiştir. 'İsrafı bitirdik.' deyip 175 milyon lira tabelalara reklam bütçesi ayırdıklarını görüyoruz. İsrafı dibine kadar yaptıkları, 550 milyon lira para harcadıkları o konserleri görüyoruz.

Kurum, Kılıçdaroğlu'nu işaret edip İmamoğlu'na seslendi: Sen hançerlemeye devam et - 1. Resim

'GENEL BAŞKANINI HANÇERLEMEYE DEVAM ET'

Yarı zamanlı belediyecilik yapan, arada sırada belediyeye uğrayan başkan çıkmış dün yine 'Bir parmak eksilterek, el mi sallanır?' demiş. Hani bizim işaretimiz var ya, Rabia işaretimiz. Üstüne tüm AK Parti'mizin seçmeniyle bu yetmezmiş gibi dalga geçip 'Allah size akıl fikir versin.' demiş. Bu nasıl bir kibirdir ya. Kibri emin olun, o aklının önüne geçmiş. Neyle dalga geçiyor, bizim işaretimizle dalga geçiyor.

Kurum ardından İmamoğlu'nu eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden eleştirerek  "Sen git o yabancı büyükelçilerle masada olmaya devam et. Biz, sen istesen de sen istemesen de milletimizin masasında, milletimizle el ele kol kola yürümeye 22 yıldır olduğu gibi yine devam edeceğiz.

Kurum, Kılıçdaroğlu'nu işaret edip İmamoğlu'na seslendi: Sen hançerlemeye devam et - 2. Resim

Sen git, 5 yıldır olduğu gibi yol yürüdüğün, 'liderim' dediğin o genel başkanını, il başkanını arkasından hançerlemeye devam et. Sen yine git, o İstanbul'un kaynaklarını, İstanbul'a değil kendi emellerin, kendi geleceğin için çarçur etmeye devam et ama sabret, 31 Mart'ta senin o eş genel başkanını da, seni de süresiz tatile yollayacak bu millet" dedi.

Kurum'un bu sözleri Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin 38’inci Olağan Kurultayı’nda, "Sırtımda hançerlerle seçime girdim" sözlerini hatırlattı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...