MHP 17 Mart'a hazırlanıyor: Genel başkan, MYK ve MDK seçilecek

Düzenleyen: / Kaynak: Ajanslar
- Güncelleme:
MHP 17 Mart'a hazırlanıyor: Genel başkan, MYK ve MDK seçilecek

Politika Haberleri  / Ajanslar

Bir yandan yerel seçim mesaisini sürdüren MHP'de kurultay çalışmaları da hızlandı. Parti, 17 Mart'ta gerçekleşecek 14. Olağan Büyük Kurultayı'na hazırlanıyor. Seçimlerden 14 gün önce yapılacak kurultayda genel başkan, 75 üyeden oluşan MYK ve 9 üyeden oluşan MDK seçilecek. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart yerel seçim kapsamında çalışmalarına devam ederken diğer yandan da kurultayla ilgili hazırlıklarını sürdürüyor. 

Kurultay kapsamında ilçe kongrelerini 27 Eylül'de, il kongrelerini ise 18 Kasım'da tamamlayan parti, yerel seçimden 14 gün önce yapacağı kurultayda Genel Başkan ile 75 üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve 9 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu'nu (MDK) seçecek.

PARTİNİN SLOGAN VE TEMASI

Slogan ve teması "Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk. Ülkeye sevda, ülküye yemin" ve "Ülkümüz ömür boyu candan öte" olarak belirlenen kurultayın ardından MYK içinden 15 üyenin yer aldığı Başkanlık Divanı oluşturulacak.

Kurultayda ayrıca 25 yedek MYK ve 5 yedek MDK üyesi de seçilecek.

 

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Ajanslar
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...