Covid-19'la mücadele kapsamında kazanım sağlayabilmek için aşı uygulamalarının hızla tamamlanması ve toplumsal bağışıklığın kazanılması gerekiyor. Virüsün varyantlarıyla etkisini arttırdığı bugünlerde aşı olmayan bireyler yüksek bulaşım hızı olan hastalıktan kurtulamıyor. Bu kapsamda Bakan Koca'nın açıkladığı haftalık insidans haritasında aşı uygulama oranının düşük olduğu bilinen illerde vaka sayılarının arttığı gözlemlendi.

VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN İL SİİRT OLDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasını paylaştığı gönderisinde, “İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Aşı olma oranı yüksek olan illerimiz vaka artışlarından çok daha az etkileniyor. Aşınızı zaman kaybetmeden olun. Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Batman ve Bitlis. Daha çok aşı olan kişi daha az salgından etkilenmek demek. Aşınızı zaman kaybetmeden olun” ifadelerine yer verdi.

ABD'de 571 kişi daha koronavirüsten hayatını kaybetti ABD'de 571 kişi daha koronavirüsten hayatını kaybetti Dünyada koronavirüs sebepli en çok ölüm vakasının yaşandığı ABD'de son 24 saatte 571 kişi hayatını kaybetti. Toplam ölü sayısı ise 614 bin 329'a yükseldi.

Korona belirtileri cinsiyete göre değişiyor Korona belirtileri cinsiyete göre değişiyor Londra’daki King’s College araştırması koronavirüs belirtilerinin erkeklerle kadınlarda farklı şekillerde ortaya çıktığını gösterdi.

Anne adayları, koronavirüs aşınızı ertelemeyin Anne adayları, koronavirüs aşınızı ertelemeyin Son dönemde ülkemizde ve dünyada Covid-19 enfeksiyonuna yakalanan hamilelerde ölüm oranlarının ve erken doğum riskinin artması, anne adaylarında koronavirüs aşısının yapılması gerekliliğini gündeme getirdi.

Bakan Koca’dan korona hastası paylaşımı Bakan Koca’dan korona hastası paylaşımı Bakan Koca, sosyal medya hesabından yoğun bakımdaki koronavirüs hastasını paylaştı.