Türkiye Parkinson tedavisinde merkez olacak

Dünyaca ünlü beyin ve sinir cerrahı Prof. Dr. Andres Lozano, Medipol Sağlık Grubu ile yeni bir protokole imza attı. Söz konusu protokol çerçevesinde Prof. Dr. Lozano; eğitim, araştırma, teşhis ve tedavi merkezi PARMER’de bir yandan hastalara sunulacak yeni teknolojilere eşlik edecek, bir yandan da Türk ve yabancı hekim adayları ile belirli dönemlerde tecrübelerini paylaşacak.

- Güncelleme Tarihi:
Türkiye Parkinson tedavisinde merkez olacak
Parkinson, Medipol
Sağlık|Editör: Zeliha Mangırcıoğlu

ZİYNETİ KOCABIYIK'IN HABERİ -  Medipol Sağlık Grubu çatısı altında komşu ülkeler ve yakın coğrafya içerisinde parkinson ve hareket bozuklukları alanında bir ilk olarak “Mükemmeliyet Merkezi” sıfatı ile 2018 yılında hizmet sunmaya başlayan PARMER, alanlarında uzman, dünyaca ünlü hekimlerle iş birliği yapmaya devam ediyor. Son olarak fonksiyonel nöroşirurji ve hareket bozuklukları hastalıkları için yeni tedavilerin geliştirilmesine odaklanan ve bu konudaki akademik çalışmaları ile öne çıkan Toronto Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana

Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Andres Lozano ile protokol imzalayan PARMER, geleceğin tedavilerini geliştirmeyi hedefliyor.
İmza töreninde konuşma yapan ve yüzüncü yılında sağlık sektöründe Türkiye’nin global bir marka olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı, söz konusu protokol ile Parkinson hastalığı başta olmak üzere hareket bozuklukları alanında bir ilke imza attıklarını belirtti ve “Bugün burada atılan adım aslında bir başlangıç. Medipol Sağlık Grubu olarak, yakın bir gelecekte İstanbul Göztepe’de dünyada eşi benzeri olmayan iki bin metrekarelik bir binada bağımsız bir “Uluslararası Nöromodülasyon ve Hareket Bozuklukları Merkezi” binasında hizmet sunmaya hazırlanıyoruz. Binanın hazırlıkları sürerken PARMER, İstanbul Acıbadem’de yer alacak yeni hastanemizde uluslararası çalışmalarına devam edecek” dedi.

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...