Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Sur Tatil Evleri GYO halka arz tarihi belli oldu 

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Sur Tatil Evleri GYO halka arz tarihi belli oldu 
Halka Arz, Haber

Şirket Haberleri Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Sur Yapı çatısı altında faaliyet gösteren Sur Tatil Evleri GYO’nun halka arzında talep toplama tarihleri belli oldu. Halka arzda, 7 - 8 Aralık tarihlerinde 49,18 TL sabit fiyatla talep toplanacak.

Gayrimenkul, AVM, perakende ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren Sur Yapı, 9,8 milyar TL’lik portföy büyüklüğüne sahip olan Sur Tatil Evleri GYO ile sermaye piyasalarına adım atıyor.

PAYLARIN YÜZDE 80'İ BİREYSEL YATIRIMCIYA

Şirketten yapılan açıklamaya göre Sur Tatil Evleri GYO paylarının fiyatı yüzde 20,05 halka arz iskontosu ile 49,18 TL olarak belirlendi. Halka arz edilecek 45 milyon TL nominal değerli paylarının yüzde 80'i yurt içi bireysel yatırımcılara ve yüzde 20'si ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi. Şirketin halka arz büyüklüğü yaklaşık 2,2 milyar TL, halka açıklık oranı da yüzde 26,87 olarak öngörülüyor. Sur Tatil Evleri GYO payları aynı zamanda Borsa İstanbul'da Katılım Endeksi'ne de dahil edilecek.

SON 2 GÜN

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Sur Tatil Evleri GYO için Ziraat Yatırım Menkul Değerler AŞ liderliğinde ve İntegral Yatırım Menkul Değerler AŞ eş liderliğinde kurulan konsorsiyum aracılığı ile 7-8 Aralık'ta talep toplanacağını belirtti. Elmas, şunları kaydetti: Sur Tatil Evleri GYO, Sur Yapı'nın turizm yatırımlarını içerisinde bulunduruyor. Diğer sektörlerden farklı olarak Sur Tatil Evleri GYO, mevzuat kaynaklı olarak sektöre giriş bariyerinin yüksek olması ve dolayısıyla rekabetin az olmasıyla benzersiz bir yatırım aracı. Kredi borcunun olmaması da bu özelliğini destekliyor. Sur Yapı'nın kıymetli bir iştiraki olması sebebiyle de arkasındaki güçlü marka desteği bulunuyor. Sur Yapı olarak son 5 yılda 14 bin konut üreterek insanlarımızın konut edinmesine destek olduk. Sur Tatil Evleri GYO, yatırımının tamamlanmasının ardından yüksek nakit fazlası oluşturacak ve bu kaynakta hem yeni projelere hem de finansman ve yatırım durumuna bağlı olarak temettü dağıtımına imkan verecek. Haziran 2023 tarihli değerleme raporuna göre 9,8 milyar TL portföy büyüklüğü bulunan Sur Tatil Evleri GYO ile portföyümüzü genişleterek yolumuza halka açık, kurumsal ve sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen bir şirket olarak devam edeceğiz.

Düzenleyen:  - Şirket Haberleri
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.