Averaj şampiyonu mu?
Ve geldik finale. Süper Lig’de cumartesi gecesi süper bir final olacak. Aynı puana sahip Beşiktaş ile Galatasaray’ın şampiyonluk rekabetinde ipi göğüsleyecek takımı goller belirleyecek. Bir golün öneminin ne kadar değerli olduğunun şimdi daha iyi anlaşıldığı ligimizde belki de şampiyon averajla yani bir golle netlik kazanacak. Detaylandırırsak; Göztepe’ye misafir olacak Beşiktaş, Malatya ile karşılaşacak G.Saray’dan artı iki averaj daha üstün.

Bir ihtimal daha var
Eğer Kartal, İzmir’de tek farkla galip gelirse Aslan’ın şampiyon olabilmesi için üç farklı kazanmaya ihtiyacı var. Olası averaj eşitliğinde ise daha çok gol atan takıma bakılacağı için bu konuda Beşiktaş önde. Beşiktaş’ın beraberliği ve mağlubiyeti hâlinde ise Galatasaray’ın kazanması yeterli olacak. Bir diğer ihtimal ise iki takım yenilir ve 79 puanlı Fenerbahçe, Kayseri’de galip gelirse bu defa şampiyonluğa sarı lacivertliler ulaşmış olacak.

Şampiyonluk inananlarındır Şampiyonluk inananlarındır Galatasaray’da yeri geldi başkanı bile inanmadı, taraftar grubu erken havlu attı ama o atmadı. Sessizce bekledi, dezavantaja dönüştürdüğü tabloyu yeniden avantaja dönüştürdü ve son maç öncesi psikolojik üstünlüğü eline aldı.

Travmatik endişe Travmatik endişe Siyah beyazlılar averaj anlamında üstün durumda olsa da Galatasaray’ın geçmiş tablosu düşündürüyor