Süper Lig temsilcisi Aytemiz Alanyaspor, Galatasaray'da forma giyen Emre Akbaba ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

Düzenlenen imza töreninde konuşan Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanyaspor'da şampiyonluklar yaşayan ve daha sonra Galatasaray'a transfer olan Emre Akbaba'yı bu sezon için kadrolarına kattıklarını söyledi.

Emre'nin hem milli takım hem de Galatasaray'da çok iyi bir başlangıç yaptığını anlatan Çavuşoğlu, "Maalesef şanssız sakatlıklar yaşadı. İnşallah bundan sonraki süreçte sakatlıklar yaşamaz" diye konuştu.

"İNŞALLAH TAKIMIMLA ÇOK GÜZEL BİR SEZON GEÇİRİRİZ"

Transfer sürecinde Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'den izin istediğini dile getiren Emre Akbaba, "Sağ olsun tekrar buraya geri gelip çıkış yakalamam için bana izin verdi. Bu sezon tekrar kendimi gösterip çıkış yakalamak istiyorum. Burada en doğru adresin Alanya olduğunu düşünüyorum. Burayı çok önemsiyorum ve burada kendimi rahat hissediyorum. İnşallah takımımla çok güzel bir sezon geçiririz. Çok kaliteli oyuncular var ve sezonu çok iyi yerde bitiririz" değerlendirmesinde bulundu.

Emre Akbaba, Galatasaray kariyerinin sakatlıklar nedeniyle beklediği gibi geçmediğini, tekrar aynı şansı yakalayıp iyi değerlendirmek istediğini dile getirdi.

"HEDEFİM BURADA İYİ OYNAYIP TEKRAR GERİ DÖNMEK"

Galatasaray'da 3 yıllık dönemde iyi performans gösterdiği zamanların da olduğunu vurgulayan Emre, şunları kaydetti:

"Sezon başında yeni sözleşme imzaladım. Daha sonra Kovid-19 dönemi geçirdim. Ağır geçti. Bu beni geriye attı. Hedefim kalıcı olmaktı ama bu yıl Galatasaray'da transfer de çok oldu. Oynamak istediğim için böyle bir karar aldım. Daha fazla oynamak ve süre almak için Alanyaspor'u tercih ettim. Sonuçta buraya kiralık geldim. Hedefim burada iyi oynayıp tekrar geri dönmek. Sonraki süreci tabii ki bilemeyiz."

Galatasaray'dan Terim'e doğum günü kutlaması Galatasaray'dan Terim'e doğum günü kutlaması Galatasaray Kulübü, teknik direktör Fatih Terim'in 68. yaş gününü kutladı.

Fatih Terim'den sosyal medyada doğum günü teşekkürü Fatih Terim'den sosyal medyada doğum günü teşekkürü Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, doğum günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, kendisini kutlayan ve destekleyen herkese teşekkürlerini iletti.