İtalya'da düzenlenen Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden sporcularımız bu defa madalya ile dönemedi. Yedi ayrı kulvarda yarışan cimnastikçiler, tüm mücadelelerden mağlup ayrıldı.

ÇİFTLERDE BEŞİNCİLİKLE YETİNDİK
Türkiye Cimnastik Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Pesaro kentinde gerçekleşen şampiyonanın final yarışmaları yapıldı. Büyükler kategorisinde Nazlı Özgör ve Nihatcan Gül, çiftlerde aldıkları 21.200 puanla 5. oldu.

MÜSABAKALARDA SIRALAMA
Tek kadınlar finalinde yer alan Nil Deniz Bal 20.500 puanla, grup finalinde yarışan Nazlı Özgör, Nihatcan Gül, Erkut Ergin, Mehmet Utku Çırak ve Ahmet Çoruh ise 20.416 puanla 7. sırayı aldı.

Gençler kategorisi trio finalinde yarışan Şimal Seyman, Okay Arsan ve Göktürk Balcı, 19.400 puanla şampiyonayı 4. tamamladı. Şimal Seyman, tek kadınlar finalinde ise 20.100 puanla 6'ncı, çiftler finalinde de partneri Okay Arsan'la aldığı 19.600 puanla 7. oldu. Çiftler elemesinde yedek finalist olup Macar çiftin çekilmesi üzerine finallerde yarışan Ekin Zeren Fırat ve İsmail Altıparmak ikilisi ise 19.400 puanla yarışmayı 8. olarak bitirdi.

Sercan Demir, Slovenya'da altın madalya kazandı Sercan Demir, Slovenya'da altın madalya kazandı Slovenya'da düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası'nda mücadele eden milli cimnastikçi Sercan Demir, başarılı performansıyla altın madalyayı Türkiye'ye getirdi.

Ebru Tuncer'den Romanya'da bronz madalya Ebru Tuncer'den Romanya'da bronz madalya Genç milli biatloncu Ebru Tuncer, Romanya'da düzenlenen Uluslararası Biatlon Birliği (IBU) Yaz Balkan Kupası-2'de bronz madalya kazandı.

Genç millilerden Portekiz'de bronz madalya başarısı Genç millilerden Portekiz'de bronz madalya başarısı 17 ve 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nın 17 Yaş Altı Karışık Bayrak Yarışı’nda mücadele eden milli pentatletler Belemir Almira Dede ve Kıvanç Taşyaran, bronz madalya almaya hak kazandı.

Avrupa Şampiyonası'nda Filenin Sultanları bronz madalya kazandı! Avrupa Şampiyonası'nda Filenin Sultanları bronz madalya kazandı! 2021 CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda yarı finalde Sırbistan'a 3-1 mağlup olan Filenin Sultanları üçüncülük maçında Hollanda ile karşı karşıya geldi. Türkiye sahadan 3-0'lık galibiyetle ayrıldı ve bronz madalyanın sahibi oldu.