Bugün İstanbulda oynanacak Trabzonspor-Altay ve Fenerbahçe-Karagümrük maçları için yola çıkan iki takım taraftarı arasında bir benzin istasyonunda kavga çıktı. Trabzonsporlu taraftarlar Fenerbahçelilerin olduğu otobüsün içine yangın tüpü sıktı.

Fenerbahçe Spor Kulübü, bugün oynanacak olan Fatih Karagümrük maçı için Edremit'ten yola çıkan ve Osmangazi Köprüsü'nde saldırıya uğrayan taraftarları için resmi internet sitesinden bir mesaj yayımladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

BIÇAKLI SOPALI SALDIRI

"Futbol Takımımızın bugün stadımızda oynayacağı Fatih Karagümrük maçını izlemek için Edremit’ten yola çıkan Fenerbahçe taraftarını taşıyan Edremit Derneğimizin otobüsüne, Osmangazi Köprüsü’nde Trabzonspor formalı kişiler tarafından bıçaklı, sopalı bir saldırı gerçekleşmiştir. Otobüste bulunan, bu saldırıya maruz kalan tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

İçerisinde kadın ve çocuk taraftarlarımızı da taşıyan otobüsün camlarını kıran, otobüsün içine kadar girerek yangın tüpü sıkan taraftar görünümlü saldırganları kınıyor; gereken cezayı almaları için Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu konunun takibinde olacağımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz."

Fenerbahçe, Trabzonspor - Altay maçının İstanbul'da oynanacak olmasına tepki gösterdi Fenerbahçe, Trabzonspor - Altay maçının İstanbul'da oynanacak olmasına tepki gösterdi Fenerbahçe'nin Trabzonspor öfkesi dinmiyor... TFF'yi "Trabzonsporluşma"yla suçlayan Sarı-Lacivertliler şimdi de Altay maçının İstanbul'da oynanacak olmasına tepki gösterdi...

Ali Koç'tan sert açıklamalar! Fenerbahçe - Trabzonspor kavgası bitmiyor Ali Koç'tan sert açıklamalar! Fenerbahçe - Trabzonspor kavgası bitmiyor Trabzonspor'un Antalyaspor maçındaki koreografisindeki Kanarya ve tüfek sembollerine tepki gösteren Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi. Koç, "8 şampiyonluktan bahsediyorsunuz, kupanız müzenizde yok! O müzeyi nasıl dolduracaksınız? O kupa asla sizde olmayacak. Artık camianızı gerçeklerle alıştırın" dedi.

Marek Hamsik'in neden Trabzonspor'a geldiği ortaya çıktı Marek Hamsik'in neden Trabzonspor'a geldiği ortaya çıktı Şampiyonluk kazanamadan futbolu bırakan yıldızlar arasına katılmaktan Trabzonspor'a transfer olarak kurtulan Marek Hamsik, Trabzon'daki şampiyonluk kutlamalarının ardından açıklamalarda bulundu.