Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Renault yerli Duster için düğmeye bastı! Bursa'da üretilecek

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Suv, Elektrikli Araç, Renault, Duster, Haber

T-Otomobil Haberleri  / Türkiye Gazetesi

OYAK ve Renault işbirliğinde gerçekleşen 400 milyon euro üzerinde yatırımla Bursa Oyak Renault Fabrikaları yerli Duster için düğmeye bastı. Fabrikada ayrıca üç yeni Renault SUV modeli daha üretilecek. Yerli Duster’ın yeni ismi ise RENAULT DUSTER olacak, işte detaylar...

Merak edenler için önden bilgi verelim; Renualt Duster 2024 yılının ikinci çeyreğinde ülkemizde tanıtılacak ve ön sipariş sistemiyle satışa çıkacak…

Renault, sadık bir hayran kitlesine sahip SUV modeli Duster ile Türkiye'deki ürün gamını genişletiyor. “Uluslararası Oyun Planı 2027” kapsamında OYAK ve Renault 400 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaparak, Oyak Renault Fabrikaları’nda Duster’ın yanı sıra üç yeni Renault SUV modelini de 2027 yılına kadar üretime alacak ve fabrikayı küresel bir ihracat üssü haline getirecek. Öte yandan Duster modeli 2010 yılından bu yana Avrupa dışındaki 50'ye yakın pazarda satılan 1,7 milyonun üzerinde satışla güçlü bir uluslararası itibara sahip.

DUSTER ELEKTİRKLENİYOR

İlk çıktığı günden itibaren Dacia Duster olarak tanıdığımız araç artık Renault kimliğine bürünüyor. Duster’da 140 hp güç üreten ultra verimli Renault E-Tech full hybrid teknolojisi de dahil olmak üzere farklı motor ve şanzıman kombinasyonları arasından seçim yapılabilecek. Böylece Renault Duster, Renault'nun 2027 yılına kadar Türkiye satışlarının üçte birini elektrikli ve elektrik destekli modellerle oluşturma hedefine aktif bir katkı sağlayacak.

Renault yerli Duster için düğmeye bastı! Bursa'da üretilecek

TESTLER OLUMLU GEÇTİ

Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda en ileri teknoloji kullanılarak üretilecek olan Renault Duster, kalitesi ve yüksek işçilik seviyesiyle geniş bir kitleye hitap edecek. Model, kendinden renkli plastik ve çizilmeye dayanıklı malzemelerden üretilen dış gövde koruma gibi özelliklere de sahip olacak. Bu sayede dayanıklılık gerektiren kullanım koşulları için en iyi dayanım sağlanacak. Ayrıca Yeni Duster’ın Renault'nun üretim standartlarını karşılamak üzere gerçekleştirilen kapsamlı test süreçlerinden başarıyla geçtiği resmi olarak açıklandı.

TASARIMI DAHA GÜÇLENDİ

Renault Duster; sert, güçlü ve estetik görünümüyle kendine baktırmayı başarıyor. Tamponu ve gövde altını koruyan ön - arka koruma eklentileriyle, dış görünümünü zenginleştiren tavan barları gibi donanımlarla bir SUV araçtan beklenen tüm özelliklere sahip. Sert ve güçlü tasarımını daha da vurgulayan Renault yazılı yeni cesur ön ızgarasıyla da rakiplerinden farklılaşan özgün bir otomobil olarak öne çıkıyor. Otomobilin iç tasarımındaki yüksek orta konsol, çağdaş tasarımı ile üst sınıf bir modele yakışır şekilde güvenlik ve saklama alanını birleştiriyor.

Yerden yüksek yapısı ve farklı sürüş koşullarında en iyi performans ve güvenliği sağlayacak yeni beş özel arazi sürüş moduyla her yere gitmeye hazır olan Yeni Renault Duster, tüm bu nitelikleriyle gerçek bir 4x4’ün özelliklerini taşıyor.

RENAULT’U GÜÇLENDİRECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, “Türkiye’de üretilecek olan Renault Duster, aslında içimizden biri.  Türkiye’de kullanıcıların yıllardır büyük bir beğeniyle kullandığı ve alıştığı Duster deneyimini yeni bir boyuta taşıyor. Yerel bir model olacak Yeni Renault Duster, çağımızın ve Türkiye pazarının ihtiyaçlarını karşılayan çok güçlü ve etkileyici bir model.

Renault yerli Duster için düğmeye bastı! Bursa'da üretilecek

İddialı SUV özellikleri, sert ve güçlü yapısı, gelişmiş 4x4 becerileri ve en güncel hibrit güç-aktarma sistemlerinin yanı sıra iddialı görünümüyle de tüm Türkiye’nin ilgisini çekecek. Yeni Renault Duster ile pekiştirdiğimiz SUV modellere odaklanma hedefimiz, Renault markasının başarısına ivme katacak. OYAK ve Renault ortaklığının ülkemize katkı sağlayacak stratejisi, Türkiye pazarındaki konumumuzu güçlendirmenin yanı sıra küresel pazarlarda da rolümüzü güçlendirecek” ifadelerini kullanıdı.

OYAK 54 YILI GERİDE BIRAKTI

Renault Group Türkiye CEO’su Jan Ptacek ise çaıklamalarında şu ifadeleri kullanıdı; “Renault, güçlü ortağı OYAK ile 54 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Renault Duster modelimizi Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretmek, Türkiye'de pazar lideri olma hedefimizin ilk adımı. Renault Duster sayesinde markayı güçlendirebilecek, SUV segmentindeki varlığımızı geliştirebilecek ve elektrifikasyona geçiş stratejimizi hayata geçirebileceğiz. Bursa fabrikamızı sadece Avrupa değil, tüm dünyanın ihracat merkezi haline getireceğiz. OYAK ile birlikte Türkiye otomotiv sektörünün gelişimine çok önemli katkılarda bulunuyoruz” dedi.

 

Düzenleyen:  - T-Otomobil
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...