Google, yeni Android sürümünün adını resmen açıkladı.

TÜRKİYE ANDROİD NAMIK İÇİN DESTEK VERDİ

Tüm dünyadan Android N için isim önerisi alan Google, ülkemizden de desteklenmiş ve Namık ismiyle çıkması için büyük bir destek almıştı. Anlaşılan o ki Google Namık ismini yetersiz bulmuş ve yeni sürüme Android Nougat ismini vermiş.

İLK DUYURU SNAPCHAT ÜZERİNDEN YAPILDI

Google'ın ana kampüsünde yapılan resmi heykelle birlikte kesinleşen Android Nougat isminin ilk duyurusu ise Snapchat üzerinden yapıldı.

ANDROİD NUTELLA'DA SEÇİLEMEDİ

Uzun bir süredir konuşulan Android N'in Nutella ismi ile gelmesine neredeyse kesin gözüyle bakılırken Nougat ismiyle gelmesi ise takipçileri şaşırttı diyebiliriz. Görünen o ki Google, dünyanın en popüler çikolata markalarından olan Nutella ile anlaşmaya varamamış.

NOUGAT NEDİR?

Her Android isminde olduğu gibi yine bir tatlı ismi verilen Android'in yeni sürümü Nougat ismiyle karşımıza çıktı. Peki Nougat hangi tatlı diye merak ediyorsanız hemen onunda cevabını verelim.

KOZ HELVASI

Shiftdelete.net'in haberine göre Türkçe karşılığı için Koz Helvası diyebileceğimiz Nougat, çeşitli bal, şeker ve vanilya gibi tatlandırıcılarla yapılan, genellikle içerisinde fındık parçacıkları bulunan bir helva çeşidi.