Edinilen bilgiye göre, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün sözde TSK yapılanmasına yönelik yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Yürütülen “ankesör soruşturması” kapsamında da örgüt içinde faaliyet yürüten ve asker şahıslardan sorumlu olan sivil sorumlular tarafından asker şahıslarla örgütsel gizlilik ve hücresel teşkilatlanma gereği iletişim amacıyla ankesör/büfe hatları üzerinden irtibat kuran 27 FETÖ üyesi tespit edildi. İstanbul merkezli olmak üzere 6 ayrı ilde haklarında gözaltı kararı verilen 27 şüphelinin yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 18 zanlı yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler İstanbul Terörle Mücadele Şubesine getirildi.

Zanlıların emniyetteki ifade işlemleri sürerken, firari 9 kişinin yakalanması için operasyonların devam ettiği aktarıldı.

İstanbul'da FETÖ operasyonu: 33 kişi için gözaltı kararı İstanbul'da FETÖ operasyonu: 33 kişi için gözaltı kararı İstanbul’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan eski Polis Akademisi öğrencisi 33 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

2 ilde FETÖ operasyonu: 6 gözaltı 2 ilde FETÖ operasyonu: 6 gözaltı Adana ve Kahramanmaraş'ta FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.