Beklenen normalleşme süreciyle birlikte düğün nişan söz hazırlıkları da başladı. Vatandaş takacagı altın için kuyumculara giderken, kuyumcularda da yoğunluk oluştu. 

Az miktarda alışveriş yapılıyor
Gelen vatandaşların şimdilik daha az miktarda alışveriş yaptıklarını açıklayan kuyumcular, normalleşmeyle birlikte başlamasını bekledikleri düğün sezonu ile satışın da artacağını dile getirdi.

Tektaş, beştaş ve ufak kolyeler alınıyor
Kuyumcu Akif Ölmez, “Geçtiğimiz yıldan ertelenen düğünler olduğu için ciddi bir hareketlilik var. Şu an söz ve nişan için alışverişler yapılıyor. Tektaş, beş taş ve ufak kolyeler alınıyor. 1 Haziran’dan sonra yasakların kalkmasıyla daha fazla yoğunluk bekliyoruz. Normalleşmeyle birlikte düğünler de devam edecek ve buradaki aşiret düğünlerinde altın çok alınıyor. Genellikle set ve bilezikler alınıyor” şeklinde konuştu.

Altın parlıyor borsa bekliyor Altın parlıyor borsa bekliyor Ons ve dolardaki yükselişin etkisiyle gram altın 520 TL'yi geçerek tarihî zirvelerine yaklaştı. 1.400-1.460 bandına sıkışan borsada ise "temkinli iyimser" bekleyiş hâkim...

Çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum Çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum Haftanın ikinci gününde altın fiyatları ne durumda merak ediliyor. Yatırımcılar ve ihtiyaç sahipleri son dakika altın fiyatları ile yakından ilgileniyor. Anlık gram altın 507, çeyrek altın ise 814 liradan işlem görüyor. İşte detaylar...