Bağcılar'da saç ekimi için özel bir hastaneyle anlaşan adam, tedavi sırasında fenalaşarak hayatını kaybetti. Olaya ilişkin tedaviyi uygulayan doktor, tutuklanarak cezaevine gönderildi. İlk ifadesinde, böyle bir durumun olup olamayacağını öngeremeyeceklerini söyleyen doktor, derin üzüntü yaşadığını belirtti.

İTALYA'DAN TÜRKİYE'YE SAÇ EKTİRMEYE GELMİŞTİ
İtalya’da kuaför olan 27 yaşındaki İbrahim Gül, saç ektirmek için geldiği İstanbul’da özel bir hastanede ameliyat esnasında hayatını kaybetmişti. İhmal iddialarının ardından harekete geçen polis ekipleri, saç ekiminde görevli doktor M.A'yı gözaltına almıştı. Şüpheli doktor M.A. sevk edildiği Bakırköy 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"GÖĞÜS AĞRISINDAN BAHSEDİNCE OPERASYONU DURDURDUK"
Öte yandan ifadesi ortaya çıkan şüpheli M.A., hayatını kaybeden İbrahim Gül ile kendisinin görüştüğünü söyleyerek, “Herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığı soruldu. Ne ön görüşmede ne sonrasında herhangi bir rahatsızlığını dile getirmedi. Gerekli tahliller de öncesinde yapılmıştı. Bu bilgilendirmeler sonrasında hastanemize gelip saç ekimi aşamasına geçtiğimizde işlem sırasında bir göğüs ağrısı şikayetinden söz edince biz işlemi derhal durdurduk. Gerekli ölçümler kontroller yapıldı. Sonrasında da mavi kod adı verilen ivedi hastaya müdahale anlamına gelen kod ile kendisine müdahale edildi” dedi.

"MÜDEHALEDEN 4-5 SAAT SONRA ÖLDÜĞÜ BİLGİSİ GELDİ"
Yapılan müdahalenin hastaya olumlu sonuç verdiğini söyleyen şüpheli doktor, “Müdahale sonrasında belki 4-5 saat sonra hastanın öldüğü bilgisi geldi. Müdahale eden hekimlerden anladığım kadarıyla kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetmiş. Bu bizim tarafımızdan öngörülebilecek bir durum değildi. Hastanın kaybı hepimizi derinden üzmüştür” şeklinde ifade verdi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Merdiven altı saç ekimine dikkat Merdiven altı saç ekimine dikkat Saç ekiminin cerrahî bir operasyon olduğunu ifade eden uzmanlar, işlemlerin plastik cerrah, dermatolog ya da genel cerrahî uzmanı tarafından yapılması gerektiğini söyledi. Saç ekimindeki 4 altın kurala işaret eden Saç Ekim Sağlık Danışmanı Yüksel Umut Tetik, merdiven altı yapılan işlemlerde can sıkıcı sonuçların ortaya çıktığını ifade etti.