Beykoz Çubuklu Mahallesinde sokak hayvanlarını beslediği gerekçesiyle Musa Söğütlü, komşusu tarafından tehdit edildi.

KÖPEĞİNDEN RAHATSIZ OLDU

Geçtiğimiz günlerde Beykoz’da Çubuklu Mahallesinde meydana gelen olayda, hayvansever Musa Söğütlü, sokakta yaralı halde bulunan sokak köpeğine sahip çıkarak tedavisini üstlendi. Klinik tedavisinden sonra müstakil evinin bahçesine sokak köpeğine bakmaya başladı. Söğütlü ile aynı sokakta oturan komşu A.G., sokak köpeğinden rahatsız oldu.

KAPISINA DAYANDI

Sokak köpeğinin koku ve gürültü yaptığını gerekçe göstererek Söğütlü’nün kapısına dayandı. Komşusuyla tartışan A.G., sorun çözülmez ise sokak köpeğini öldürmekle tehdit etti. Sokak köpeğinin zor durumda olduğunu belirten Musa Söğütlü, bu tür tehditlerin kendini yıldırmayacağını, sokak hayvanlarına her zaman sahip çıkacağını belirtti. Öte yandan A.G.’nin komşusu Musa Söğütlü’nün kapısına dayanarak tehditler savurduğu anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

“KÖPEĞİ ÖLDÜRMEKLE TEHDİT EDİYOR”

Sokak köpeğine sahip çıktığı gerekçesiyle komşusu tarafından tehdit edilen hayvansever Musa Söğütlü, “Yaklaşık üç, dört ay önce Hidiv Kasrı’nın orada yaralı olarak sokak köpeğini buldum. Köpeğin üç dört yerinde bıçak yarası vardı ve tedavisini yaptırdık, Sokak köpeği benim orada kaldı. Hiçbir yere gitmedi. Şu an yaşlı karı koca dışında mahallece herkes sokak olarak köpeğe bakıyor. Yaşlı çiftin derdini çözmüş değiliz. Her gün kapıma tekme tokatla geliyorlar. Kapıma vuruyorlar. Ağıza alınmayacak laflar edip, küfür ediyorlar. Bir de köpeği ölümle tehdit ediyorlar. En fazla köpekten rahatsız olduklarını söylüyorlar. Sokağımızda ne kadar ev varsa, bina var olsa da tek rahatsız olan onlar onun dışında kimse rahatsız olmuyor. Köpeği öldürmekle tehdit ediyorlar. Her şeye rağmen yaşı büyük oldukları için ben sadece susmayı tercih ediyorum. Ama köpeğe bir şey yapacaklar diye tedirginim. Kesinlikle bu tehditler beni vazgeçmemi sağlamaz son nefesime kadar sokak hayvanları için elimden geleni yaparım” diye konuştu.

Ölüme terk edilen 33 atı hayvanseverler kurtardı Ölüme terk edilen 33 atı hayvanseverler kurtardı Artvin Hopa’da tır dorsesinde ölüme terk edilen ikinci at vakası daha yaşandı.

Barınaktaki görüntü hayvanseverleri ayağa kaldırdı Barınaktaki görüntü hayvanseverleri ayağa kaldırdı Bursa’nın Orhangazi ilçesinde belediyeye ait Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nde çekilen görüntüler hayvanseverleri ayağa kaldırdı. Orhangazi Hayvanlarla Yaşam Derneği Başkanı Emrullah İlmen bu görüntülerle ilk defa karşılaşmadıklarını söylerken, Orhangazi Belediyesi ise araştırma ve idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Hayvansever genç kızdan alkışlanacak hareket Hayvansever genç kızdan alkışlanacak hareket Diyarbakır’da hayvansever genç kız, sıcaktan bunalan kediye pet şişenin kapağı ile su içirdi. Çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasına kaydedilen anlar, insanlık ölmemiş dedirtti.