Zonguldak'ta yaşayan 27 yaşındaki Recep Çakar, eşinin de kendisini terk etmesi ile 4 aydır 2 yaşındaki oğlu ile yaşam mücadelesi veriyor. 

Anne ve babasını daha bebekken kaybeden Çakar, pandemi sürecinde dükkanını da kapatmak zorunda kaldı. Geliri olmayan ve 2 yaşındaki oğluna tek başına bakmaya çalışan çaresiz baba çevredeki vatandaşlardan gelen yardımla oğluna bakabiliyor.

PANDEMİDE İŞ YERİNİ KAPATTI

Oğluna güzel bir gelecek kurmak istediğini söyleyen baba Recep Çakar yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Eşimle sosyal medya üzerinden tanıştık. Bir sene boyunca konuştuk. Dört yıl evli kaldık. Pandemiden dolayı iş yerimi kapattım. İşler durgundu. Eşimle aramız maddi yönden açıldığı için bazı sebeplerden dolayı ayrıldım. Anne ve babamı ben 2 yaşındayken kaybettim. Çocuğuma bakıyorum, ilgileniyorum. Kaymakamlığa başvurdum. Kıyafet verdiler. Dilekçemi aldılar. Kurula verilecekmiş. Bu zamana kadar iş yerimin üzerindeki evi yapan ustamız vardı. Borç istemiştim. Sağolsun yardım getirmiş bana. Arkadaşlarına da durumumu anlatmış. Yardım toplamış. Şu an devlet büyüklerimden çocuğuma ve bana yardım bekliyorum. Çocuğum bakıma muhtaç. Devletimin bana ve çocuğuma sahip çıkmasını istiyorum."

Karayolu kenarında çadırda yaşam mücadelesi veren aile yardım bekliyor Karayolu kenarında çadırda yaşam mücadelesi veren aile yardım bekliyor Denizli’nin Çameli ilçesinde feci bir olayda eşini kaybeden 45 yaşındaki 4 çocuk annesi, eşinin borçlarından dolayı çocukları ile ortada kaldı. Yaklaşık senetler ile birlikte 200 bin TL’lik borç ve icralardan dolayı ortada kalan aile, karayolu kenarında minibüste kokoreç satarak, çadırda yaşam mücadelesi veriyor. 45 yaşındaki Fatmana Aydınhan, “Çocuklarımı okutup hayatımı sağlayamıyorum. Kendim hastayım, oğlum da böbrek hastası. Eşim her yere borç yapmış, bütün borçlar benim başıma kaldı” dedi.

7 yaşındaki çocuk tedavi olmak için yardım bekliyor 7 yaşındaki çocuk tedavi olmak için yardım bekliyor Dünyaya tek böbrekle gelen ve doğumundan 3 gün sonra sarılık geçirerek beyin felci olan 7 yaşındaki Hakan Demir yardım bekliyor. Hakan'ın annesi Yasemin Demir; "Çocuğumun ölmesini istemiyorum, sadece oturabilmesini istiyorum” dedi.

Balık pulu hastası minik kardeşler yardım bekliyor Balık pulu hastası minik kardeşler yardım bekliyor Adana’da balık pulu hastası 2 çocuğuyla derme çatma gecekonduda yaşam mücadelesi veren Suriyeli aile uzanacak yardım elini bekliyor.