Orhangazi ilçesine bağlı Dutluca Mahallesinde meydana gelen yangına müdahale eden Cengiz Topel Figen, fenalaştı. 30 yıldır itfaiye eri olarak görev yapan Cengiz Topel Figen yangının kontrol altına alındığı esnada bir anda yere yığıldı.

İLK MÜDAHALEYİ MESAİ ARKADAŞLARI YAPTI

56 yaşındaki Cengiz Topel Figen’e ilk müdahaleyi mesai arkadaşları yaptı. Diğer itfaiye görevlileri olay yerine sağlık ekiplerini çağırdı. Cengiz Topel Figen ambulans ile Orhangazi Devlet Hastanesine sevk edildi. Hem ilçede hem de mesai arkadaşları arasında sevilen bir sima olan Cengiz Topel Figen hastanede doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hastaneye gelen Cengiz Topel’in mesai arkadaşları ve ailesi gözyaşlarına boğuldu.

Bursa'da açılan kıraathanenin asıl sahipleri: Kediler Bursa'da açılan kıraathanenin asıl sahipleri: Kediler Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından açılan Kedili Tekke Millet Kıraathanesi’nde vatandaşlara çalışabilecek güzel bir ortam sağlanırken gelen misafirlere ikramda da bulunuyor. Tekkenin maskotu sevimli kediler ise vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.