Muğla’nın Bodrum ilçesinde birkaç gündür devam eden sağanak yağış, bugün de hayatı kabusa çevirdi. 

DUVARLAR YIKILDI

İlçede aralıklarla devam eden sağanak yağış, zaman zaman hızını arttırıyor. Yağışla birlikte yarımadanın çeşitli noktalarında toprak kaymaları, istinat ve bahçe duvarlarında yıkılmalar meydana geldi.

Eskiçeşme Mahallesi'ndeki bir sitede toprak kayması ve duvar yıkılması yaşandı. Büyük bir gürültüyle yıkılan duvar, alt kısımdaki inşaat temelinin üzerine çöktü, bölgedeki su boruları patladı.

İhbar üzerine zabıta ekipleri bölgeye sevk edildi. Ekipler şerit çekerek güvenlik önlemi aldı. Çöken duvarın üst kısmında bulunan binadaki vatandaşlar ise tedbir amacıyla tahliye edildi.

Yalıkavak ve Geriş mahallelerinde de dere taştı. Evler ve bahçeler sular altında kaldı. Yalıkavak - Gümüşlük Yolu taşkın nedeniyle trafiğe kapatıldı. Ekipler, kapanan yolu açmak için çalışmalarına devam ediyor. İslamhaneleri ve Peksimet mahallelerinde bazı evleri su bastığı öğrenildi. Belediye ve itfaiye ekipleri su basan noktalarda tahliye çalışmalarını sürdürüyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras belediye yetkilileri ile birlikte bölgede incelemelerini sürdürüyor.

Mumcular Mahallesi’nde park halindeki otomobil, sel suları nedeniyle dereye sürüklendi. Köprünün altına sıkışan otomobil, çekici yardımıyla kurtarıldı. Araçta kimsenin bulunmadığı öğrenildi.


Sazköy Mahallesi’nde büyükbaş hayvan çiftliğini su bastı. Hayvanlar, Bodrum Belediyesi ekiplerince tahliye edildi.
İlçede yağış aralıklarla devam ediyor.

Sağanak nedeniyle yol çöktü, sürücü çukura düştü Sağanak nedeniyle yol çöktü, sürücü çukura düştü Adana'da şiddetli yağış nedeniyle Yüreğir'de yol çöktü. Yolun çöktüğünü fark etmeyen bir sürücü ise aracıyla birlikte yolun çöktüğü yere düştü.

Meteoroloji’den  kuvvetli sağanak uyarısı: Sel, su baskını, yıldırım... Meteoroloji’den kuvvetli sağanak uyarısı: Sel, su baskını, yıldırım... Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Doğu Akdeniz'de yarın başlaması öngörülen gök gürültülü sağanak sebebiyle vatandaşları uyarıp, yaşanabilecek; sel, su baskını, yıldırım gibi olarlara karşın dikkatli olunması tavsiyesinde bulundu.