ABD Sahil Güvenlik’ten yapılan açıklamada, Florida eyaletinde Fort Pierce Inlet’in açıklarında bir teknenin alabora olduğu ve tekneye tutunan bir kişinin kurtarıldığı bildirildi. Kurtarılan kişinin, hava şartları nedeniyle devrilen teknede 39 kişinin daha bulunduğunu ve kimsede can yeleğinin olmadığını söylediği ifade edildi.

İNSAN KAÇAKÇILIĞI ŞÜPHESİ
Teknenin cumartesi günü Bahamalar'dan yola çıktığı ve kayıp 39 kişiyi arama-kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğü aktarıldı. Açıklamada, olayın "insan kaçakçılığı" ile ilgisi olduğundan şüphelendiği vurgulandı.

Brezilya’daki tekne faciasında ölü sayısı 10’a yükseldi Brezilya’daki tekne faciasında ölü sayısı 10’a yükseldi Brezilya’nın Capitolio kentinde turist teknelerinin üzerine dev kaya parçasının düşmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 10’a yükselirken, faciada kaybolan tüm kişilere ulaşıldığı bildirildi.

Madagaskar'da tekne kazasında 64 kişi hayatını kaybetti Madagaskar'da tekne kazasında 64 kişi hayatını kaybetti Madagaskar'da meydana gelen tekne kazasında 64 kişi hayatını kaybetti. Türkiye, Madagaskar’a taziye mesajlarını iletti.