İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı karla mücadele ekipleri, 10 köy ve 21 mezra yolu ulaşımının sağlandığı 23 kilometrelik Üçevler Çavuştepe grup köy yolunda karla mücadele çalışması başlattı. Yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle yılın 6 ayı ulaşıma kapalı olan 2 bin 500 rakımlı yolda 2 iş makinesi ve 4 personelle çalışma yürüten ekipler, çığ riskine karşı kar kalınlığının 5 metreye ulaştığı bölgeleri adım adım geçti.

Ekiplerin bir haftalık hummalı çalışmasıyla vatandaşların en kısa alternatif yolu uzun aradan sonra tekrar ulaşımı açıldı.

1 KM YOLU 4-5 SAATTE AÇIYORUZ

Yapılan çalışmayla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan iş makinesi operatörü Necat Arslan, Muş İl Özel İdaresi olarak mayıs ayında da karla mücadeleye devam ettiklerini söyledi. Üçevler grup köy yolunun Çavuştepe mevkiini ulaşıma açtıklarını ifade eden Arslan, “6 aydan beri kapalı olan yolumuz yaz mevsiminde kullanıldığı için şu an ulaşımını sağlamış bulunmaktayız. Yer yer kar kalınlığının 5 metreyi bulduğu yerlerde şefimizin öncülüğünde ilerledik. 1 kilometre yolu yaklaşık 4-5 saatte ilerleyebiliyoruz. Uçurumların olduğu yolda tüm risklere rağmen bir haftalık çalışma sonucu vatandaşlara ulaşımı sağlamış durumdayız” dedi.

Kar yolları kapattı... Megakentte 3 bin kişi AVM'de sabahladı Kar yolları kapattı... Megakentte 3 bin kişi AVM'de sabahladı İstanbul'da birkaç gündür etkili olan kar yağışının dün şiddetini artırması ile İstanbul'da trafik resmen felç oldu. Başakşehir'de kar fırtınası nedeniyle evlerine dönemeyen 3 bin kişi AVM'de sabahladı.

Lapa lapa yağan kar yolları kapadı: Araç trafiği durduruldu Lapa lapa yağan kar yolları kapadı: Araç trafiği durduruldu Sivas'ta yoğun bir biçimde devam eden kar yağışı, Gürün-Kayseri ve Gürün-Malatya istikametindeki ulaşımı sekteye uğrattı.

Kar yolları kapattı, yüzlerce araç mahsur kaldı Kar yolları kapattı, yüzlerce araç mahsur kaldı Erzincan-Erzurum ve Bayburt-Erzurum karayollarında etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yüzlerce araç mahsur kaldı.