BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Ahbap çavuş ilişkisi!..

Süleyman Özışık
Facebook
Aday adayları arasından aday gösterilecek isimlerin belirlenmesi sürecine giriyoruz. 
Geride kalan 21 ilin belediye başkan adayları belirlendi. Sıra ilçelerde belirlenecek adaylara geldi ki bana göre seçmen, illerden ziyade ilçe adaylarını daha çok önemsiyor. 
AK Parti Genel Merkezi, seçmenin ilçesinde tercih ettiği en doğru adayları belirleyebilmek için âdeta kılı kırk yarıyor. 
Ancak seçmenin tercihini önemsemeyen, kendi tercihini seçmen tercihinin üzerinde gören bir kesim ise boş durmuyor.
Ahbap çavuş ilişkisi yürüttüğü kendi adamını, kendi adayı olarak genel merkeze dayatmak isteyen birileri inanılmaz oyunlara başvuruyor.
Birkaç örnek vererek konuyu açmak istiyorum.
İlçesinde başarılı olan ve başarısı anketlere de yansıyan bir belediye başkanı düşünün. Bu belediye başkanı, bölgenin milletvekilinin isteklerine boyun eğmiyor diye bir anda hedef tahtasına konuluyor.
Önce ilçede sipariş üzerine bir anket yapılıyor. 
Normal anketlerde memnuniyet oranı yüzde 60'larda olan belediye başkanının oy oranı, yapılan bu sipariş ankette yüzde 28 olarak gösteriliyor. Ve bu anket genel merkeze götürülerek "Bizim başkan başarılı değil, alınmazsa ilçeyi kaybedeceğiz" deniliyor.
Bir başka ilçe...
Bölgenin milletvekilleri, daha önce milletvekilliği yapan birini ilçenin belediye başkanı olarak görmek istiyor ve ismini genel merkeze bildiriyor. Aynı sipariş anketler o ilçede de yapılıyor. 
Ancak ortada bir sorun var...
Bir başka ilçe...
Kentsel dönüşüm ve vatandaşa dokunma konusunda parmakla gösterilen belediye başkanı düşünün. Öyle başarılı ki AK Parti'nin yaptırdığı anketlerde, bulunduğu ilin büyükşehir adaylığında bile adı ön plana çıkmış.
Ama birileri bu belediye başkanını istemiyor. Onun yerine, istifa eden ilçe başkanını aday göstermek istiyor. Ama ilçe başkanının dosyasına bakıyorsunuz, "Bu adam nasıl ilçe başkanı yapılmış" diye hayret ediyorsunuz.
Adam devletin resmî kayıtlarına göre bir ByLock kullanıcısı. Zamanında birileri, "ByLock yüklemiş ama kullanmamış, 'Mor Beyin' kurbanı" diyerek onu savunmuş ve ilçe başkanı olarak koltuğa oturtmuş.
"Mor Beyin" kurbanı olduğuna inanırım. Ancak başarılı bir belediye başkanının yerine bu adamı niye getirmek isterler, işte bunu anlamıyorum.
Bir de ters örnekler var.
Adamın dünürü FETÖ'cü, ByLock kullanıcısı ve hâlen kaçak. Damadında ByLock çıkmış ki o damadını hâlâ evinde besliyor, belediyede çalıştırıyor. Kendisi sahte dernekler üzerinden dünürü olacak kişiye dünyanın parasını aktarmış.
Onlarca masum insanı FETÖ'cü diye işten atarken, onlarca FETÖ'cüyü belediyesinde barındırıyor. Savcılıkta hakkında yürütülen suç dosyası var.
Ama birileri bunun da ısrarla bir dönem daha aday gösterilmesi için çabalıyor. 
Niye?
Çünkü işin içinde büyük rant var. Çünkü işin içinde ahbap çavuş ilişkisi var. 
AK Parti genel merkezinin bu konulara ve bu isimlere ciddiyetle eğilmesi gerekiyor.
Davayı kendi kişisel ikbal davasıyla karıştıran bu kişileri belirleyip haddini bildirmesi gerekiyor. Yoksa bunların istedikleri adamlar belediye başkanı olursa...
Bunun affı olmayacak ve seçmen partiye haddini bildirecek...
Benden uyarması...
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
605412 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/suleyman-ozisik/605412.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT