BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Erdoğan bir bira içseydi!..

Süleyman Özışık
Facebook
Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil kafaya bir şeyi takmaya görsün. Aylar, hatta yıllar boyu kafasına takılan bu meseleyi kabak tadı vermesine rağmen yazar durur.
Geçmişte bunun çok örneğini gördük.
Mesela bir dönem başörtüsüne takmıştı. Sabah akşam başörtüsü yazar dururdu. Abartmıyorum, her üç yazısından biri başörtü üzerineydi. 
Bizim bildiğimiz başörtüsü kadınlara farzdı.
Ama bu beyefendi kadınlardan daha fazla kafaya taktı bu meseleyi. Neyse ki iktidar devreye girdi de başörtü sorununu hepten kaldırdı.
Maazallah!
Yasak bitmemiş olsa, bugün hâlâ başörtüsü ile ilgili tuhaf yazılarını okumaya devam edecektik.
Bir ara da kömüre takmıştı...
AK Parti'nin seçmene kömür dağıtarak oy aldığını sayıklayıp duruyordu. Bu konuda yazdığı 100 farklı yazı vardır herhâlde. Her gün kömür yazısı okuyunca illallah ettik ve günün birinde kendisine cevap verdik:
"Ülkenin yüzde 80'i doğalgaza geçti. Millet kömür falan kullanmıyor lakin sen gece sarhoş kafayla kalkıp kombiye kömür atmaya çalışıyorsan o senin sorunun birader" dedik.
O günden sonra kömür yazıları da bıçak yemiş gibi kesildi.
Tabii elinden başörtüsü ve kömür meselesi alınınca uzun dönem yazacak konu bulamadı. Ciddi bir süre ya İzmir Kordon’u ya da Atatürk'ü yazdı.
Bunlardan da gına gelince "Bana müsaade" diyerek bir iki hafta ortadan kayboldu.
Şimdi yeni bir konu bulmuş kendine...
Geçenlerde, Halk TV'de Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programına katılmış ve yaşam tarzlarının üzerindeki baskılara değinmiş.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kendisi gibi düşünmeyenleri anlamamakla suçlamış, kendince çözüm önerisi sunmuş.
Demiş ki:
"Samimiyetle söylüyorum, bu sözlerimde en ufak bir kinaye yoktur, Tayyip Erdoğan bir tane bira içmiş olsaydı, bugün çok daha iyi bir Türkiye olurdu."
Her zaman söylerim.
Bunlar, bu ülkeyi yönetecek bir başbakan ya da Cumhurbaşkanı değil, kendilerine rakı masasında eşlik edecek bir adam arıyor. Erdoğan bunlarla oturup karşılıklı birer bira içseydi var ya...
Ondan iyisi olmazdı!
Erdoğan alkol alan biri olsaydı, bunların başına taç olurdu. Çünkü bunların derdi ülkenin yönetiliş tarzı değil, Erdoğan'ın onlar gibi yaşamıyor olması...
Erdoğan'ın dindar olmasıdır bunların karın ağrısı...
Şayet Erdoğan arada bir iki duble rakı deviren biri olsaydı, memleketin gelmiş geçmiş en iyi lideri olurdu. Çünkü kendileri memleket meselelerini 70'lik rakı şişelerinin devrildiği masalarda meze yapmaya pek bir meraklıdır.
Bir de utanmadan, "Yaşam tarzına müdahale ediliyor" demiyorlar mı, çıldırıyorum!..
Biz çıkıp, "Sizin alnınız iki defa seccadeye değseydi bu ülke daha iyi olurdu" ya da, "Nutuk yerine iki kere de Kur'ân-ı kerim okusaydınız böyle sefil durumda olmazdınız" desek kıyamet kopar.
Biz söyleyince "mahalle baskısı""yaşam tarzına müdahale" oluyor, onlar söyleyince fikir özgürlüğünü dile getirmiş sayılıyor.
Kaldı ki...
Bir bira ya da iki duble rakı içince ülke güzel olur tezi baştan sona yanlış bir tez. Eğer "keramet" bir birada ya da iki duble rakıda olsaydı, CHP şu anda daha iyi durumda olurdu değil mi?
Mesela alkolün dibine vuran "Tatanka" Muharrem, şu anda ülkenin Cumhurbaşkanı olurdu.
Alkolün zararlarını say say bitmez.
Mesela; alkol alınca, Adnan Menderes ve arkadaşlarını saçma bahanelerle idam edersin. 
Mesela; alkol alınca, "Şeriat geliyor" şeklinde halüsinasyonlar görürsün. Darbeci şerefsiz paşalarla bir olur, Erbakan gibi bir devlet adamını suçsuz günahsız yere başbakanlık koltuğundan indirirsin.
Mesela; alkol alınca "Gezi" tarzı barışçıl eylemler başlatırsın ama bir bakarsın ki PKK ile bir olmuş APO'nun posterlerini taşıyorsun.
Mesela; alkol alınca 15 Temmuz darbe girişiminde balkonlara çıkar, darbecilerin tanklarını avuçların kızarıncaya kadar alkışlarsın.
Mesela; alkol alınca sapıtır, 30 yıl boyunca karşısında olduğun FETÖ'yü Erdoğan'a karşı savunur hâle gelirsin. 
Mesela; alkol alınca, yurt dışına gidip ülkeni kötüler, "Gelin bizim ülkemize müdahale edin" diye şerefsizce çağrılarda bulunursun.
Demek ki neymiş Yılmaz Özdil?
Alkol alınca ülke değil, sadece kafalar "güzel" olurmuş! Onun için bir daha alkol aldığında ekrana çıkma!
Çünkü saçmalıyorsun!
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
605636 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/suleyman-ozisik/605636.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT