Lübnan'daki Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve bölgesel müttefiklerine, Suriye ve Yemen'de "imkansız koşullar öne sürmeksizin siyasi çözüm" çağrısı yaptı.
Her sene 11 Kasım'da düzenlenen ve yıl Güney Lübnan'daki Dahiye kentinde gerçekleştirilen "Hizbullah Şehit Günü" töreni katılımcılarına canlı yayın bağlantısıyla hitap eden Nasrallah, "Suriye ve Yemen konusunda ABD, müttefikleri ve aletleri bu önemli savaşı kazanamayacaklar. Siyasi çözümü de sahadaki gerçekleri ve direnişi kırmak için erteliyorlar. Aynı durum, Irak'ta da geçerli" dedi. 
Nasrallah, ABD ve "bölgesel müttefiklerini, Suriye ve Yemen'de "askeri yollardan vazgeçmeye, engelleyici ve imkansız şartlar öne sürmeksizin siyasi çözüm için adım atmaya" çağırdı.  
Hizbullah'ın ortaya koyduğu "direniş" sonrasında İsrail'in yakın zamanda Lübnan'a saldıramayacağı değerlendirmesinde bulunan Nasrallah, İsrail'in "basın dezenformasyonu ve ekonomik baskı şeklindeki yumuşak savaşını uzun yıllardır yaptığı gibi sürdüreceğini" söyledi.
Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah, 1 Mayıs 2013'te Suriye'deki Beşşar Esed rejimine desteğini açıklamıştı. Hizbullah, beşinci yılına giren iç savaşta, rejim güçlerinin yanında yer almıştı.
Suriye'de yaklaşık 6 bin kişilik silahlı gücünün bulunduğu tahmin edilen Hizbullah'ın, 2013'ten bugüne Suriye'deki operasyonlarında aralarında komutanların da yer aldığı 700 ila bin üyesinin yaralandığı veya hayatını kaybettiği öne sürülüyor.