Piyasalardaki hızlı yükseliş birçok insanı kısa sürede servet sahibi yaptı.

Christopher Williamson adındaki bir hemşirelik öğrencisi, ABD'nin Georgia eyaletinde yaşıyor.

Williamson, çevresindeki birçok kişi gibi piyasaya yeni çıkmış bir kripto para birimine 20 dolarlık yatırım yaptı. 

SABAHA ZENGİN UYANDI
Rocket Bunny adındaki dijital paraya yatırım yapan genç adam sabah uyandığında hiç beklemediği bir manzarayla karşı karşıyaydı. Williamson'ın 20 dolarlık yatırımı 1.2 trilyon dolara yükselmiş gözüküyordu.

Parasının değeri tam olarak 60 milyar kat yükselen genç adam, hayatının şokunu yaşadı.

Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos'un 200 milyar dolar serveti bulunurken, Williamson, dünyanın en zengin insanından 6 kat daha zengin olmuştu. 

Rüya gördüğünü sandığını ifade eden Williamson, "Önce telefonu bıraktım. Ardından bunun bir rüya olmadığını fark ettim ve telefonumu tekrar kontrol ettim" dedi.

HAYALİ KISA SÜRDÜ
Dünyanın ilk kripto trilyoneri de olan Christopher Williamson, hemen parasını transfer etmek istedi ancak genç adamın hevesi kursağında kaldı.

Hemşirelik öğrencisi aslında zengin olmadığını sistemsel bir hata nedeniyle bakiyesinin yüksek gözüktüğünü öğrendi. 

Şirketten yapılan açıklamada hata kabul edildi ve Christopher Williamson'ın bakiyesinin düzeltileceği belirtildi.

ARTMAYA DEVAM EDİYOR
Öte yandan Christopher Williamson tarafından yapılan son açıklamada hatanın devam ettiği ve bakiyesinin 168 trilyon dolara yükseldiği belirtildi.

Kripto paralarda çöküş durmuyor Kripto paralarda çöküş durmuyor Son 6 haftada ABD ve Çin kaynaklı gelişmelerle sarsılan ve yaklaşık yarı yarıya değer kaybeden kripto paralarda yeni bir satış dalgası yaşandı.

Kripto para düzenlemesi: Vergi ve sermaye şartı kapıda Kripto para düzenlemesi: Vergi ve sermaye şartı kapıda Türkiye'nin kripto para yasasının 2021 sonuna kadar hazır olması beklenirken, komisyona sunulan raporda, Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların nasıl düzenleneceğine dair bilgiler paylaşıldı.

Kripto paraya yatırım yapanlara kritik uyarı Kripto paraya yatırım yapanlara kritik uyarı Yeni nesil sanal yatırım unsuru kripto para, kısa vadede sevindirdiği yatırımcısını ciddi düşüşler sonrası büyük hayal kırıklığına uğrattı. Kripto para borsasının çalkantılı grafiği sonrası, yörüngesini başka yatırım alanlarına çevirip çevirmeme kararsızlığına kapılan yatırımcılara uzmanlardan "panik yapmayın" uyarısı geldi.