Pakistan’ın Karaçi kentinde şiddetli yağış yüzünden kazalar meydana geldi.

4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Cadde ve sokakların göle döndüğü kentte sürücüler ve yayalar zor anlar yaşadı. Yoğun yağışın ardından farklı noktalarda meydana gelen kazalarda 1'i çocuk toplam 4 kişi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

UYARIDA BULUNDULAR

Bazı bölgelerde de elektrik kesintisi yaşanırken, yağışların devam edeceği konusunda halka uyarıda bulunuldu. Haziran-Eylül ayları arasında etkili olan muson yağışları, her yıl doğal afeti ve kazaları beraberinde getiriyor.

Pakistan'dan Hindistan'a 'Geylani' notası Pakistan'dan Hindistan'a 'Geylani' notası Pakistan, Keşmirli lider Geylani'nin naaşına "insanlık dışı muamele" yaptığı gerekçesiyle Hindistan'a nota verdi.

Türkiye-Pakistan ekonomik ilişkileri gelişiyor Türkiye-Pakistan ekonomik ilişkileri gelişiyor ​Türkiye ile kardeş ülke Pakistan arasındaki ilişkiler gün geçtikte sıklaşıyor. Geliştirilen ticari ilişkiler kapsamında, Pakistan Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Ejaz Alam Augustine 4 günlük Türkiye ziyaretleri gerçekleştirdi, yaptığı ticari ziyaretlerden birisini de Maximum Group ile gerçekleştirdi.

Pakistan’la İHA  anlaşması tamam Pakistan’la İHA anlaşması tamam Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile Pakistan’ın Millî Mühendislik ve Bilim Komisyonu (NESCOM), insansız hava araçlarına (İHA) yönelik iş birliği yapacak.