Son dakika: Afganistan'da kaos ve terör hayatın her noktasında sürüyor. Ülkenin kuzeyindeki Kündüz vilayetindeki bir camide patlama meydana geldiği açıklandı. İlk belirlemelere göre camide Cuma namazı sırasında meydana gelen patlamada çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı duyuruldu.

ÖLÜ VE YARALI SAYISI 100'Ü GEÇTİ
Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahid, Kunduz'un Sayed Abad bölgesindeki Şiilere ait camiye cuma namazı sırasında bombalı saldırı düzenlendiğini söyledi. Saldırıda ölü ve yaralıların olduğunu ifade eden Mücahid, Taliban güçlerinin bölgeye ulaştığını ve saldırıyla ilgili inceleme başlatıldığını belirtti.

Edinilen bilgiye göre gerçekleştirilen saldırıda ölü ve yaralı sayısı 100'ü geçti.

Görgü tanıklarının intihar eylemi olduğunu belirttiği saldırıyı üstlenen olmadı. Afganistan'da geçmişte Şiilere yönelik saldırıların çoğunu terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.

Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz vilayetinin Sayed Abad bölgesinde Şii'lere ait bir camiye düzenlenen bombalı saldırıda ölü ve yaralı sayısı 100'ü geçti.

DEAŞ Afganistan’a  saldırı hazırlığında DEAŞ Afganistan’a saldırı hazırlığında Afganistan’da Taliban ile başlayan yeni süreçte Kâbil’de yaşanan kanlı saldırıyı yenileri izledi. Pakistan ile eş zamanlı gerçekleşen son eylemlerin ardından gözler bir kez daha bölgede Horasan Vilayeti ismiyle faaliyet yürüten DEAŞ’a çevrildi.

Afganistan'da bombalı saldırı: 2 sivil öldü Afganistan'da bombalı saldırı: 2 sivil öldü Taliban kontrolündeki Afganistan'ın doğusunda bulunan Celalabad kentinde Taliban aracına yönelik düzenlenen bombalı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti.