New York Times'ın haberine göre Shannon Jensen ve Gina Kildahl, okula maskeyle gitmelerine rağmen çocuklarının Kovid-19 kapması üzerine salgın önlemlerini uygulamayan okulları dava etti.

Wisconsin'de iki ayrı federal mahkemede açılan davalarda, çocukların Kovid-19 olmasına okulların maske, karantina ve temas takibi gibi salgın önlemlerini etkin biçimde uygulamamalarının neden olduğu iddia edildi.

Dosyalarda, okulların yer aldığı Waukesha ve Fall Creek okul bölgelerinin geçen yıl uygulanan maske takma zorunluluğu gibi salgın önemlerini bu yıl oylamayla kaldırdıklarına dikkat çekildi ve yetkililerin, toplum sağlığını bilerek, gereksiz yere ve mantıksızca tehdit altında bıraktıkları vurgulandı.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) geçen ay maska takma zorunluluğu bulunan okullarda, öğrenciler arasında Kovid-19 vakalarının ve salgının daha düşük olduğunu açıklamıştı.


Amerika'da 'tanıdık' yanlışlık! Çocuğa grip yerine Covid aşısı yapıldı Amerika'da 'tanıdık' yanlışlık! Çocuğa grip yerine Covid aşısı yapıldı ABD'de grip aşısı için eczaneye götürülen 4 yaşındaki bir kıza yanlışlıkla yetişkin dozda Pfizer koronavirüs aşısı yapıldığı ortaya çıktı.
Amerikalıların gelirleri geçen yıl düşüş gösterdi Amerikalıların gelirleri geçen yıl düşüş gösterdi ABD'de koronavirüsün etkileri, halkın cebini vurdu. Hanehalkı geliri, salgınının etkisiyle 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 2,9 azaldı.