ABD'de Kaliforniya eyaletinde 19 Kasım’da başlayan yağmalamaların benzer olaylarla 3 gündür devam ettiği öğrenildi.

19 Kasım akşamı San Francisco’nun Union Meydanı’nda bulunan Louis Vuitton ve Fendi, Burberry, Dolce & Gabbana gibi lüks mağazalarda yerel saatle 20:10 civarında başlayan şiddet ve yağma olaylarında maskeli kişilerce mağazaların camlarının kırıldığı ve ürünlerin yağmalandığı bildirildi. Ardından 20 Kasım’da Walnut Creek’te bulunan Nordstrom mağazası yağmalandı.


Fotoğraf (Arşiv) / AP News

Görgü tanıkları, 25 kadar araçla mağazanın önündeki trafiği kapatan kar maskeli ve levyeli 50 ila 80 kişinin mağazaya girerek camları kırdığını, 3 mağaza çalışanına saldırarak binlerce dolarlık ürün çaldığını ve araçlara binerek kaçtığını ifade etti.

21 Kasım akşamı ise San Jose’de bulunan lüks spor ürünleri mağazası Lululemon ve Hayward’da bulunan Southland Alışveriş Merkezi'ndeki mağazaların, kar maskeli bir kalabalık tarafından benzer saldırılara uğradığı açıklandı.

Fotoğraf (Arşiv) / AP News

Polis, eyaletteki şiddet ve yağma olaylarının bağlantısının henüz kanıtlanmadığını ve gözaltı olmadığını bildirdi.

Öte yandan geçen hafta Illinois eyaletinin Chicago şehrinde gerçekleşen yağma olayıyla ilişkili 14 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.

İran'da devrilen Türk tırındaki ürünler yağmalandı İran'da devrilen Türk tırındaki ürünler yağmalandı İran'da bir Türk tavuk firmasına ait tırın devrilmesinin ardından ürünlerin yere saçılması sonrası çevredekiler gelerek aracı yağmaladı.
Babaannesinden 100 lira alan toruna ‘yağma’ suçundan hapis cezası verildi Babaannesinden 100 lira alan toruna ‘yağma’ suçundan hapis cezası verildi Kayseri’de uyuşturucu madde almak için babaannesinden 100 lira aldığı iddiasıyla yargılanan sanık duruşmada babaannesi ile bir araya geldi. Duruşmada çıkan karara göre sanığa 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi.