Fas'ın Covid-19 İzleme Komitesi, Fas'a uçuşların Omicron varyantının Avrupa ve Afrika'da hızla yayılması nedeniyle, salgın ile mücadelede edinilen kazanımları korumak amacıyla askıya alındığı açıklandı.

Açıklamada, "Fas yönündeki doğrudan yolcu uçuşları, Pazartesi 23.59'dan itibaren iki haftalık süreyle askıya alındı." denilirken, gereken önlemlerin alınması için durumun düzenli olarak değerlendirileceği söylendi.

Fas Bakanlıklararası Koordinasyon Komitesi'nden 26 Kasım'da yapılan açıklamada, Covid-19'un Omicron varyantı nedeniyle Güney Afrika başta olmak üzere 7 Afrika ülkesinden gelenlerin ülkeye girişine izin verilmeyeceği açıklanmıştı.

DSÖ'den korkutan açıklama: Omicron Covid'i atlatanlara da bulaşıyor DSÖ'den korkutan açıklama: Omicron Covid'i atlatanlara da bulaşıyor DSÖ’nün Virüs Evrimi Teknik Danışma Grubu (TAG-VE), Omicron mutantının hastalığı daha önce geçirmiş kişilere de bulaşabildiğini bildirdi. Ayrıca yeni varyantın daha çok gençler arasında yayıldığını aktardı. DSÖ ise Omicron'un tehlike olup olmadığına dair net bir delil olmadığını savundu.

İngiltere Omicron vakası artıyor İngiltere Omicron vakası artıyor İngiltere’de Covid-19’un yeni mutasyonu Omicron vaka sayısı 3’e yükseldi.