Litvanya'nın Rusya’nın Avrupa’daki tek toprağı olan Kaliningrad ile Rusya toprakları arasındaki demiryolu hattı üzerinden ürün sevkiyatını durdurmaya yönelik aldığı kararın etkileri sürüyor.

Rusya ile Batılı ülkeler arasındaki gerilimi daha da tırmandıran karar sonrası Rus medyasına açıklama yapan Rus Parlamentosu Savunma Komitesi Üyesi General Andrey Gurulyov hedefine NATO’yu alarak, “Kaliningrad ablukasından dolayı muhtemel bir savaş durumuna hazırlıklıyız” dedi. Savaş sırasında Rus ordusunun kullanacağı yöntemlerden bahseden Gurulyov, “İlk hava harekatında düşmanın uzaydaki uydularını yok edeceğiz. ABD’li veya İngiliz olmalarının önemi yok. Biz hepsini NATO üyesi olarak görüyoruz.

Kritik öneme sahip bölgelerin yok edilmesini içeren operasyonunun bir parçası olarak, Batı Avrupa'nın güç kaynakları kesilecek ve hareketsiz hale getirilecek. Tüm güç kaynakları yok edilecek. İkinci olarak (onların) tüm füze savunma sistemlerini yüzde 100 oranında zayıflatacağız. Ve üçüncü aşamada ise soğukta, yiyeceksiz ve elektriksiz mücadeleye devam etme konusunda ABD'nin Batı Avrupa'ya ne diyeceğini göreceğim" ifadelerini kullandı.

'İLK DARBE LONDYA'YA OLACAK' 

Böyle bir savaş durumunda Rusya’nın ilk hedefi olacak olan Avrupa başkentinin Berlin veya Paris olmayacağının altını çizen Gurulyov, “Bu operasyonlar Varşova, Paris veya Berlin’den başlamayacak. Dünyaya yönelik tehdidin Angola - Saksonlardan geldiği açık. İlk vurulacak yer Londra olacak” dedi.

Azerbaycan'dan Rus TV kanalına tepki Azerbaycan'dan Rus TV kanalına tepki Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Rus LifeNews kanalını Azerbaycan aleyhine yalan ve provokatif yayınlar yapmakla eleştirdi.
Rus televizyonunda skandal açıklama: Putin’in merhameti olmasa nükleer füzelerle yok ederdik Rus televizyonunda skandal açıklama: Putin’in merhameti olmasa nükleer füzelerle yok ederdik Rusya-Ukrayna savaşında 3 ay geride kalırken Rus devlet televizyonu yöneticisinden skandal bir açıklama geldi. 'Putin’in merhameti olmasa Ukrayna’yı 3 günde nükleer füzelerle yok ederdik' diyen yönetici herkesi şoke etti. Öte yandan Ukrayna’daki savaş rehin Ruslardan duyulan endişeden dolayı yavaş ilerliyor.
Rus televizyonu açıkladı, suikastın arkasında FETÖ var! Rus televizyonu açıkladı, suikastın arkasında FETÖ var! Rus devlet televizyonu Russia 24, Ankara'da Büyükelçi Karlov'un öldürülmesinde saldırının arkasında Fethullahçı Terör Örgütü'nün olduğunu belirtti.