Rusya'nın Ukrayna'yı işkal girişimi 24 Şubat'tan beridir hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Rus ordusu Ukrayna'daki bir AVM'ye füze saldırısı düzenledi. Zelenskiy, AVM'de binden fazla sivilin bulunduğunu söylemişti, sonrasında ölü ve yaralılar olduğu haberleri gelmeye başladı. Savaş devam ederken Ukrayna halkı ülke savunmasına destek olmak için "Halkın Bayraktar'ı" adı altında bir bağış kampanyası başlatmıştı.  Kampanyaya Ukrayna'nın tanınmış isimleri, gazetecileri, sanatçıları, futbolcuları da destek vermişti. Bayraktar TB2 alımı için düzenlenen kampanya ile 20 milyon dolar toplanmasının ardından BAYKAR'dan Ukrayna'ya büyük bir jest yapıldı. 

 

3 BAYRAKTAR TB2 ÜCRETSİZ GİBE EDİLDİ

Baykar, 3 Bayraktar TB2 SİHA'yı hiçbir ücret talep etmeden Ukrayna'ya hibe ettiklerini duyurdu. Baykar'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Ukrayna halkının vatanlarını savunabilmek adına Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için “Halkın Bayraktar’ı” adıyla düzenlediği bağış kampanyasının çok kısa bir sürede başarıyla tamamlandığını öğrendik.

Kamuoyunun tanıdığı isimler, gazeteciler, sanatçılar, futbolcular, iş insanları, sıradan insanlar hatta çocuklar bu kampanyanın başarıya ulaşabilmesi adına büyük veya küçük demeden bağışlar yaparak ülkelerini desteklemek için katkıda bulundular.

Vatansever Ukrayna halkının belirledikleri hedefe ulaşma arzusu ve dayanışma ruhu bizi de etkiledi. Baykar olarak toplanan bağışlar ile alınması hedeflenen 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’yı hiçbir ücret talep etmeden Ukrayna’ya hibe ediyoruz. Bu hedef için toplanan tüm bağışın ise Ukrayna’nın onurlu halkının faydasına kullanılmasını rica ediyoruz.

Baykar olarak adil bir çözümü arzuladığımızı ve kalıcı bir barış için dua ettiğimizi saygıyla bildiririz.

Ukrayna’dan ‘Gri Kartal’ isyanı: ABD SİHA’sı Bayraktar’ı mumla arattı Ukrayna’dan ‘Gri Kartal’ isyanı: ABD SİHA’sı Bayraktar’ı mumla arattı Ukrayna Hava Kuvvetleri'nde görevli pilotların, ABD yapımı SİHA Mq-9 Reaper'ı Rus hava savunmasına karşı etkisiz olduğu için Ukrayna Genelkurmay Başkanı'na şikayet ettiği öğrenildi. Ukraynalı pilotların, Bayraktar TB-2'yi daha etkin gördüğü ifade edildi.

Dalga dalga yayılıyor! Bayraktar kuyruğu... Bir ülkede daha kampanya başlatıldı Dalga dalga yayılıyor! Bayraktar kuyruğu... Bir ülkede daha kampanya başlatıldı Savaş meydanlarında yazdığı destanla dünyanın gözdesi olan Bayraktar, dalga dalga yayılıyor. Litvanya, Polonya ve Ukrayna'nın ardından Demokratik Kongo da TB2 almak için kolları sıvadı. Halk "Bayraktar alalım" diye para topluyor.

Selçuk Bayraktar'dan AKINCI-B müjdesi! 'Fırtına gibi esiyor' diyerek duyurdu Selçuk Bayraktar'dan AKINCI-B müjdesi! 'Fırtına gibi esiyor' diyerek duyurdu AKINCI Projesi kapsamında Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA'nın 2 adet 750 beygir motor ile donatılan modeli Bayraktar AKINCI-B, yüksek irtifadaki en ağır faydalı yükle dayanım uçuşunu başarıyla tamamladı. Selçuk Bayraktar, haberi sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile duyurdu.