Gazze'de katliam yapan İsrail'e siber darbe!! Savunmaya ait hassas bilgiler 50 Bitcoin karşılığında satıldı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi, Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Gazze'de katliam yapan İsrail'e siber darbe!! Savunmaya ait hassas bilgiler 50 Bitcoin karşılığında satıldı

Dünya Haberleri  / Türkiye Gazetesi, Anadolu Ajansı

Gazze'de aylardır katliam yapan İsrail, siber saldırı ile çalkalanıyor! İsrail basınında çıkan haberlere göre Savunma Bakanlığı bilgisayarları hacklenerek hassas bilgiler 50 Bitcoin (3,3 milyon dolar) karşılığında satıldı.

Gazze'de 10 binlerce masum Filistinli sivili öldüren İsrail, sistemleri hacklendi. İsrail basınında çıkan haberlere göre Savunma Bakanlığı'na ait hassas bilgiler çalındı.

İSRAİL SİSTEMLERİ HACKLENDİ

Israel Hayom gazetesinin haberine göre, bilgisayar korsanları, Savunma Bakanlığına ait bilgisayarlara sızdıklarını ve "hassas bilgilere" ulaştıklarını duyurdu.

Haberde hassas bilgileri Telegram gruplarından paylaşan hackerların, bakanlığa bağlı sistemlere nasıl sızdıklarını ve bilgilere nasıl ulaştıklarını gösteren bir görüntü yayınladıkları kaydedildi.

BİLGİLER BİTCOİN KARŞILIĞINDA SATILDI

Hackerların yayınladığı belgelerin İsrail Savunma Bakanlığına bağlı sözleşmelere ait olduğu, ele geçirilen bilgilerin çeşitli forumlarda 50 Bitcoin (3,3 milyon dolar) karşılığında satışa çıkarıldığı belirtildi.

Haberde çok sayıda hassas bilgiyi ele geçirdiklerini iddia eden hackerların, İsrail'den 500 Filistinli tutukluyu serbest bırakmasını istediklerine yer verildi.

Savunma Bakanlığına ait sistemlere sızmanın, diğer her türlü sızmalardan çok daha tehlikeli olduğuna işaret edilen haberde, bunun İranlı bilgisayar korsanları ve diğerleri için stratejik bir hedef olduğu savunuldu.

İsrail Savunma Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yapmayı reddederken, bazı güvenlik kaynakları bakanlığa ait sistemlerin hacklendiğini doğruladı, ancak çalınan bilgilerin hassas olup olmadığıyla ilgili detay verilmedi.

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Türkiye Gazetesi, Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...