Japonya’nın en yaşlı erkeği 112 yaşında hayatını kaybetti

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Japonya’nın en yaşlı erkeği 112 yaşında hayatını kaybetti

Dünya Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Japonya'nın en yaşlı erkeği olarak kabul edilen Gisaburo Sonobe 112 yaşında hayatını kaybetti. Sonobe, 2022 yılında ülkenin en yaşlı erkeği unvanını almıştı.

Japonya’nın en yaşlı erkeği Gisaburo Sonobe’den kötü haber geldi. Japonya Sağlık Bakanlığı tarafından ülkenin en yaşlı erkeği kabul edilen ve Chiba eyaletinin Tateyama şehrinde yaşayan Gisaburo Sonobe, 112 yaşında hayatını kaybetti. 

ÖLÜM NEDENİ PAYLAŞILMADI

Yetkililer tarafından bugün yapılan açıklamada, 6 Kasım 1911'de doğan Sonobe’nin 31 Mart’ta hayatını kaybettiği belirtilirken, Sonobe’nin son zamanlarını nasıl geçirdiğine ve ölüm nedenine ilişkin bilgi ailesinin isteği üzerine paylaşılmadı.

80 YAŞINA KADAR KÜTÜPHANECİLİK YAPTI

Ortaokul ve lisede Japonca öğretmenliği yapan Sonobe’nin emekli olduktan sonra 80 yaşına kadar kütüphaneci olarak çalıştığı biliniyordu.

2022’DE ÜLKENİN EN YAŞLI ERKEĞİ UNVANINI ELDE ETMİŞTİ

Sonobe, Japonya'nın en yaşlı erkeği olarak kabul edilen Shigeru Nakamura’nın 2022 yılının Kasım ayında 111 yaşında hayata gözlerini yummasının ardından, ülkenin en yaşlı erkeği unvanını elde etmişti.

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...