Maduro 3. kez aday: Venezuela'da devlet başkanlığı için 13 isim yarışacak

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Maduro 3. kez aday: Venezuela'da devlet başkanlığı için 13 isim yarışacak

Dünya Haberleri  / Anadolu Ajansı

Venezuela'da 28 Temmuz'da gerçekleştirilecek devlet başkanı seçimi için 13 adayın başvurusu kabul edildi. Adayların arasında Devlet Başkanı Nicolas Maduro da var.

Venezuela Ulusal Seçim Konseyi (CNE) Başkanı Elvis Amoroso, 28 Temmuz'daki devlet başkanlığı seçimi için 37 partiden 13 adayın kayıt işlemlerinin tamamlandığını söyledi.

Başvuruların dün sonra erdiğini hatırlatan Amoroso, "Bu seçim sürecine siyasi amaçlı katılan toplamda 37 örgüt var. Bu örgütlerin her biri Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Anayasası'nın belirlediği koşulları yerine getirdi. CNE, her 6 yılda bir düzenlenen seçimlerle ilgili görevlerini harfiyen yerine getirmiştir" ifadesini kullandı.

MADURO ÜÇÜNCÜ KEZ ADAY

Amoroso, seçime katılacak isimlerin Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Luis Eduardo Martinez, Daniel Ceballos, Antonio Ecarri, Juan Carlos Alvarado, Jose Brito, Benjamin Rausseo, Javier Bertucci, Claudio Fermin, Luis Ratti, Enrique Marquez, Manuel Rosales ve Edmundo Gonzalez Urruitia olduğunu kaydetti.
Partilerin başvuru süreçlerinin Anayasa'da belirtilen koşullara göre gerçekleştirildiğini dile getiren Amoroso, "Venezuela Anayasa'sına gösterilen bağlılık nedeniyle katılımcıların her birine teşekkür ederiz" dedi.

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...