Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecek. Karnelerin dijital ortamda erişime açılmasının ardından, 2 Temmuz'a kadar okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre etkinlikler gerçekleştirilecek

BASILI KARNE 2 TEMMUZ'DAN İTİBAREN VERİLECEK
Bu kapsamda e-Okul sisteminde yoğunluk yaşanmaması için ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı karneleri, 18 Haziran'dan itibaren e-Okul'dan erişime açılacak. Talep edenlere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz'dan itibaren okul müdürlüklerince verilebilecek.

Talep edenlere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz'dan itibaren okul müdürlüklerince verilebilecek. Karnelerin dijital ortamda erişime açılmasının ardından, 2 Temmuz'a kadar okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre etkinlikler gerçekleştirilecek. Liselerde ise sorumluluk ve mazeret sınavları 2 Temmuz'a kadar tamamlanacak.

MEB karnelerin nasıl dağıtılacağını açıkladı MEB karnelerin nasıl dağıtılacağını açıkladı Eğitim döneminin sonuna yaklaşılırken Milli Eğitim Bakanlığı, 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. dönemi için karne ve başarı belgelerinin elektronik ortamda velilerin erişimine açılacağını, isteyen velilerin ise okul müdürlüklerinden basılı karne alabileceklerini duyurdu.
Karneler 18 Haziran'da alınacak Karneler 18 Haziran'da alınacak Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alabilecek.