AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

"15 TEMMUZ DESTANSI DİRENİŞİN ADIDIR"
Kurtulmuş, paylaşımında, "15 Temmuz; aziz milletimizin darbecilerin alçak işgal planlarına karşı birlik içinde 'Türkiye geçilmez' diyerek darbeyi önlediği tarihe altın harflerle yazılmış destansı direnişin adıdır. 15 Temmuz; ülkemiz üzerindeki tüm emperyalist hesapların, milli irade düşmanı darbeci niyetlerin tasfiye edildiği milli duruşun adıdır." ifadelerine yer verdi.

15 Temmuz'un milletçe varoluş hikayesinin özeti, gaza ve şehadet ruhunun dirilişi olduğunu belirten Kurtulmuş, "15 Temmuz millet-devlet kaynaşmasının zirvesi, milletin devletine canı pahasına sahip çıkışının eşi benzeri görülmemiş örneğidir. 15 Temmuz'un 'Bedir’in aslanları' gibi olan kahraman şehitlerine rahmet olsun. Hz. Hamza, Hz. Hüseyin efendilerimiz komşuları olsun." açıklamasını yaptı.

"ŞEHİT OLAN KAHRAMANLARA CAN BORCUMUZ VAR"
"Rabbim bu acıları bir daha bu millete yaşatmasın." diyen Kurtulmuş, "Bize düşen, 15 Temmuz'u unutmamak, unutturmamaktır. Bize düşen milletçe kazandığımız bu direnişin şuuruyla, milli birlik ve kardeşlik bilincini gelecek nesillere aktarmaktır. 15 Temmuz’da destan yazarak şehit olan tüm kahramanlara can borcumuz var. Her birini rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten '15 Temmuz' mesajı AK Parti Sözcüsü Çelik'ten '15 Temmuz' mesajı AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Milletimizin topyekün milli egemenliğe sahip çıkıp, darbeci işgale direndiği o güne inançla bağlıyız" dedi.

15 Temmuz gazisi o geceyi anlattı: Yine olsa yine yaparım 15 Temmuz gazisi o geceyi anlattı: Yine olsa yine yaparım 15 Temmuz 2016 tarihinde, bir iş için gittiği İstanbul’da hain darbe girişimine karşı direnenler arasına katılan ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde ayağından yaralanan Afyonkarahisarlı gazi Aykut Sakartepe, o geceyi, “Bugün yine olsa hiç düşünmeden müdahale ederdim, giderim” sözleriyle anlattı.

Bakan Soylu'dan 15 Temmuz mesajı Bakan Soylu'dan 15 Temmuz mesajı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Soylu, mesajında, 15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar 135 bin 916 operasyon yapıldığını belirtti.