MHP Genel Başkanı Devlet Başkan partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin gündeminde HDP'li Garo Paylan'ın sözde Ermeni soykırımının tanınması için verdiği kanun teklifi vardı ve Bahçeli Paylan'a adeta ateş püskürerek sert tepki gösterdi. MHP Liderinin gündeminde terör örgütlerine yönelik düzenlenen Pençe-Kilit operasyonları ve 6 partili Millet İttifakı'da vardı. Bahçeli, konuşmasında Kılıçdaroğlu'na sert göndermelerde bulundu. 

 Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

"MHP ve Cumhur İttifakı ülkemizin geleceği için daha büyük bir görev bilincindedir. Küresel senaryoların bölgemizde gösterime sokulan bugünkü sahnesinden başka bir şey değildir. Milli varlığımızı sömürge hesaplarına, egemen güçlerin inisiyatifine teslim etmek isteyenler faal haldedir. Kin, nefret, zulüm körüklenmektedir. Afrika'nın bir ucundan Asya'nın bir ucuna kadar milyonlarca insan bir lokma ekmek mücadelesi için canını dişine takmaktadır. Kaybedenler, tarihin her devrinde olduğu gibi yine mazlumlardır. 

Terörizm hedef ülke ya da ülkelerin iç işlerine karışmaların gerekçesi olarak görülmüştür. Bugün emperyalizmin hedefi Afrika'nın kıyısından Doğu Türkistan'a kadar bu ülkelerin direnişlerini kırmaktır.

1954 yılında elim bir uçak kazasında hayatını kaybeden merhum Remzi Oğuz Arık der ki "Vatan alalade bir toprak parçası değildir. Toprak çiğnene çiğnene vatan olur. Türk milleti son sözünü Malazgirt'te söylemiştir. O günden bugüne vatan tektir, adı Türk'tür. Binlerce yıldır, millet tekdir, adı Türk'tür. Bunun dışında her arayış maceradır.

Küresel güçlerin kiralık katilleri olan terör örgütleri var. Teröristler bugün görüldükleri her yerde gömülmektedir. Türk milleti terörün belini kıracaktır. Teröristler döktükleri şehit kanlarında çırpına çırpına boğulacaktır. Türkiye'nin sınır güvenliğini ihlal edenler, insanımıza musallat olanlar doğduklarına bin pişman olacaklar. 

'PENÇE-KİLİT İLE TERÖR ÖRGÜTLERİ KOMAYA SOKULMUŞTUR'

PKK/YPG için güvenli hiçbir yer yoktur. Terör örgütleri kırsal alanlardan sökülüp atılmaktadır. Hainler nerede barınıyorsa asli hedef oradır. Irak'ın Kuzey'ine yönelik hava harekatları Pençe operasyonlarıyla terör örgütünün hayat damarları kesilmiştir. PKK'nın sözde yürütme konseyi olan terör elebaşları imha edilmiştir. İlki 2018 yılının Mart ayında devreye giren Pençe harekatlarının devamı olan Pençe-Kilit ile terör örgütleri komaya sokulmuştur. 

'TERÖRLE MÜCADELE ŞEHİTLERİMİZİN ALACAK DAVASIDIR'

Duran Kalkan, operasyonların devam etmesi halinde savaşı şehirlere taşıyacağını iddia etmiştir. Bursa ve İstanbul'da yapılan hain saldırılar gerçekleştirilmiştir. İnanıyorum ki bu terörist Duran Kalkan'ın da sonu yakındır. Bunların ya leşleri yere serilecek, ya da kafasına çuval geçirip Türk adaletine teslim edilecektir. Türk milleti bu canileri affetmeyecektir. Pençe Kilit harekatında etkisiz hale getirilen teröristlerin kimlikliklerine baktığımızda 8 Ermeni, Alman, Fransız, ingiliz ve ABD'li olduğu görülmektedir. Terörle mücadele boynunda haç taşıyanlara karşı hilalin mücadelesidir. Terörle mücadele gazilerimizin, şehitlerimizin alacak davasıdır, karşı çıkanlar ise şeytanın yanındadır.

'ZİLLET İTTİFAKI İYİCE YOLDA ÇIKTI'

Kahraman toprağa düştü mü şehit, terörist toprağa düştü mü leş olur. Zillet İttifakı'nın terörle mücadelede bir destek mesajı paylaştığını gördünüz mü? Menfaat yaşamak, ahlak yaşatmak ister. Bu ikisi bir arada bulunamaz. Zillet İttifakı iyice yoldan çıkmış, istikametini şaşırmıştır. 3 kez toplanan partilerin ortak açıklamasında Türkiye'nin ortak çıkarı ile bağdaşan bir yer var mıdır? Bunlar kuldan utanmıyor bari Allah'tan korksunlar. Bu ittifak orakları sadece güçlendirilmiş parlamanter sistem ile avunuyorlar. Birbirine kazık atıyorlar, tuzak kuruyorlar sonra dönüp gönüllerini almaya çalışıyorlar.

'NEREDE DURDUKLARINI BİLMEYEN KALMADI'

Bunların dilinde şehitlerimiz yok, Türkiye'ye övgü yok. Yüzlerinde meymenet yok. Zillet ittifakını parlamenter sistem dolduruşuna getiren dış güçlerdir. Bizim medarı iftarımız, aziz milletimizdir, Zillet ittifakı Türkiye'nin tarafında değildir. Nerede duruyorlar artık bilmeyen kalmamıştır. Zillet ittifakının tarafı Türkiye'nin tahribidir. CHP Genel Başkanı ise hangi provokasyonu yapacağını şaşırmıştır. Faturayı ödemezse elektriğinin kesileceğini ve bütün il teşkilatlarımıza birer kandil göndermesini talimat vermiştim. Huylu huyundan vazgeçmiyor.

'TBMM MEYDAN OKUMA YERİ DEĞİL'

HDP'li bir müptezel tarafından bir kanun teklifinde sözde Ermeni soykırımın tanınması istenmiştir. Bu ecdadımıza hakarettir. Böyle bir fitnecinin TBMM'de yer alması hepimiz adına zulümdür. Bu kokuşmuş milletvekilinin kimlerle bir arada olduğu bellidir. Milletimizi töhmet altında bırakmak istemiştir. TBMM, gayrimüslim azınlıklarının meydan okuma yeri değildir. Türk milletine soykırımcı diyeceklerin yeri değildir.

'KILIÇDAROĞLU SÖZDE SOYKIRIM İÇİN NE ZAMAN KONUŞACAKSIN'

1915 olaylarının iç yüzünü saptırmak bir defa tarih suçudur, Türk milletine saygısızlıktır. Türkiye'nin soykırım yaptığını düşünen varsa, yeri TBMM değildir. HDP'nin bu skandal teklifine CHP'den cılız bir tepki gelmiştir. CHP'li bir milletvekili de sözde soykırım yalanının peşine takılmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu elektrikle ilgili konuştuğun kadar sözde soykırım ile ilgili ne zaman konuşacaksın. 

Babacan kanının gereğini yerine getirmiş, geçmişteki acıların sorumlusu biz değiliz demiştir. Anadolu insanları tabiri, köksüz ve kimliksiz bir tanımdır. Talat Paşa bizimdir, Enver Paşa bizimdir, Mustafa Kemal Paşa bizimdir. ABD Başkanı Biden'ın 2021 tarihinde olduğu gibi sözde soykırımdan bahsetmesi bizim için hukuksuzdur."

Erdoğan ve Bahçeli iftarda bir araya geldi: MHP liderinin  hediyesi dikkat çekti Erdoğan ve Bahçeli iftarda bir araya geldi: MHP liderinin hediyesi dikkat çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan iftarda MHP Lider Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a içinde 99 tane gülün olduğu bir vazo hediye etti.

MHP lideri Bahçeli'den 'sığınmacı' çıkışı: Asayişi kim bozuyorsa sınır dışı edilmeli MHP lideri Bahçeli'den 'sığınmacı' çıkışı: Asayişi kim bozuyorsa sınır dışı edilmeli MHP lideri Devlet Bahçeli, son dönemde göçmenlerle ilgili tartışmalara neden olan görüntülere ilişkin, "Asayişi bozan gözünün yaşına bakmadan sınır dışı edilmeli" dedi. Bahçeli, "Bayram günü ülkelerine giden Suriyeli sığınmacıların geri dönmelerine de hiç gerek yoktur" ifadelerini kullandı.

MHP lideri Bahçeli'den enflasyon açıklaması: İndirilecek MHP lideri Bahçeli'den enflasyon açıklaması: İndirilecek MHP Genel Başkanı Bahçeli TBMM Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli "Ülkemiz ve tüm dünya benzerine çok az rastlanan bir sınavdan geçmektedir. Pirenin deve yapılmasına asla duyarsız kalmayız. Hayat pahalılığı geçicidir. Enflasyon el birliği ile indirilecektir, üstesinden geliriz" değerlendirmesini yaptı.