Korkutan deprem haberleri peş peşe geldi! Önce Kahramanmaraş sonra Balıkesir sallandı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Korkutan deprem haberleri peş peşe geldi! Önce Kahramanmaraş sonra Balıkesir sallandı

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Yurdun dört bir yanından korkutan deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Son depremler Kahramanmaraş ve Balıkesir'de oldu. AFAD peş peşe gelen sarsıntılara ilişkin ilk verileri paylaştı, işte son gelişmeler....

.Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremlerin üzerinden bir yıl geçti. Asrın felaketi 11 ilde büyük yıkıma sebep oldu. Binlerce bina enkaz yığınına dönerken altında kalan 53 binden fazla insan hayatını kaybetti, 107 bin 204 kişi de yaralandı. Bölgede korkutan sarsıntılar devam ediyor.  AFAD ilk verileri açıkladı. İşte son gelişmeler...

KAHRAMANMARAŞ'TA DEPREM OLDU

AFAD'tan alınan bilgilere göre, depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olduğu öğrenilirken büyüklüğü ise 3.4 olarak ölçüldü. Saat 07.55'te meydana gelen depremin derinliği ise, 7 kilometre olarak kaydedildi. 

BALIKESİR DE SALLANDI

Balıkesir'de saat 09.04'te bir deprem meydana geldi. AFAD, Kepsut merkezli depremin büyüklüğünü 3 olarak duyurdu. Sarsıntının derinliği ise 11 kilometre olarak açıklandı. Şuan için herhangi bir olumsuz ihbar yapılmadı. 

BU VİDEO DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddeti anlık olarak takip etmek mümkün. AFAD tarafından yayımlanan listede İzmir, İstanbul, Malatya Kahramanmaraş, Hatay, Düzce, Muğla, Tokat, Bingöl, Manisa ve birçok ile ait son dakika deprem bilgileri yer alıyor.

AFAD SON DEPREMLER LİSTESİNE BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...