Öğretmen okul bahçesinde sopayla darp edildi!

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Öğretmen okul bahçesinde sopayla darp edildi!

Gündem Haberleri  / Anadolu Ajansı

Henüz geçtiğimiz hafta öğrencisi tarafından öldürülen okul müdürü İbrahim Oktugan'ın acı dolu öfkesi geçmeden bugün Aksaray'da bir öğretmen okul bahçesinde darp edildi. Sopalarla darp edilen sınıf öğretmeni Aziz Koçak, Oktugan'ı işaret edip yaşadıklarını "Biz daha 4 gün önce öğretmen arkadaşımız için eylem yaptık. 'Öğretmenlerimize şiddete hayır' diye tüm alanlarda haykırdık. Daha üzerinden bir hafta geçmeden şiddeti kendi üzerimizde gördük" ifadeleriyle anlattı. 

Geçtiğimiz hafta başta eğitim camiası olmak üzere tüm Türkiye, Iraklı öğrencisi tarafından okulda öldürülen okul müdürü İbrahim Oktugan'ın acısını yaşadı. Eğitimde şiddete hayır sloganları atılırken benzer bir vaka bugün Aksaray'da yaşandı. 

Yenimahalle İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olan Aziz Koçak (56) ile M.E. (63) arasında okul bahçesinde tartışma çıktı.

Kavgaya dönüşen olayda M.E, yanında getirdiği sopayla öğretmen Koçak'ı darp etti.

KOLU KIRILDI

İhbar üzerine olay yerine polis ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi.

Ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Koçak'ın kolunun kırıldığı ve ameliyat olacağı öğrenildi.

Öğretmen okul bahçesinde sopayla darp edildi! - 1. Resim

Aziz Koçak

ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Olayın ardından kaçan şüpheli M.E, polis ekiplerince gözaltına alındı.

ÖĞRENCİYİ ARACI YAPMIŞ

Öğretmen Koçak, derse girmeye kısa bir süre kala bir öğrencinin yanına gelerek, okulun bahçesinde bir kişinin kendisiyle görüşmek istediğini söylediğini anlattı.

ÖĞRETMEN OLAY ANINI ANLATTI

Derse geç kalmamak için hızlıca okul bahçesinde arabaları park ettikleri alana gittiğini belirten Koçak, şunları kaydetti:

Arabanın arkasından bir anda bir kişi çıktı, göremedim. Eli de arkasındaydı ama öyle sopa veya herhangi bir şey olacağını beklemiyordum. 'Hayırdır' demeye kalmadan sopayla bana vurmaya çalıştı. İlk sopa darbesi koluma, ikincisi de ayağıma geldi. Sopayı tuttum ve sarıldım.

KAVGAYI MESLEKTAŞLARI AYIRDI

Diğer öğretmen arkadaşlar yanımıza geldi ve bizi ayırdılar. Ben zaten şeker hastasıyım, olayın etkisiyle bir hoş oldum, hemen ambulans geldi ve hastaneye getirdiler. Bu insan bizim okuldan bir öğrencinin velisi değil. Daha önce konuştuğumuz ve merhabalaştığımız bir insan. Bir dedikodudan dolayı aramız bozulmuştu.

"ÖĞRETMENE ŞİDDETE HAYIR DİYE HAYKIRMIŞTIK"

Yani biz daha 4 gün önce öğretmen arkadaşımız için eylem yaptık. 'Öğretmenlerimize şiddete hayır' diye tüm alanlarda haykırdık. Daha üzerinden bir hafta geçmeden şiddeti kendi üzerimizde gördük. 31 yıllık öğretmenim hiç başıma böyle bir olay gelmedi.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...