Tokat'ta alışılmadık tablo! Başkanların devir teslim töreninde sıcak diyalog

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / Anadolu Ajansı

Efsane Vali Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, MHP'den Tokat Belediye Başkanı seçildi. Mazbatasını alan Yazıcıoğlu ile AK Parti'den seçilen ve görevi devreden Eyüp Eroğlu arasında alışık olmadığımız diyaloglar geçti.

MHP'den Tokat Belediye Başkanı seçilen Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, mazbatasını alarak göreve başladı.

KALABALIK BİR TÖRENLE MAZBATASINI ALDI

Yazıcıoğlu'na mazbatasını, adliye binasında Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Tuğba Koyun ve İlçe Seçim Kurulu üyeleri verdi. Yazıcıoğlu daha sonra, partililerle belediye binasına giderek görevi Eyüp Eroğlu'ndan devraldı. Başkan Yazıcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, kendisini destekleyen herkese teşekkür etti.

DEVİR TESLİM TÖRENİNDE SICAK DİYALOG

Eroğlu'na hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Yazıcıoğlu, babası merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun görev yaptığı Tokat Valiliği binasının tam karşısında yer alan Tokat Belediyesi binasında görev yapacağını belirterek, "İnşallah güzel hizmetler yapacağız. Başkanımı nezaketinden ötürü, bizimle olduğundan ötürü, 10 yıllık burada yapmış olduğu icraatlardan ötürü, hizmetinden ötürü, emeğinden ötürü gerçekten kutluyorum, tebrik ediyorum. Bizim ağabeyimizdir. Eyüp Bey'in getirdiği çıtayı biz de artırarak bu yolda ilerleyeceğiz." dedi.

Eroğlu da Yazıcıoğlu'nu tebrik ederek başarılar diledi. Eroğlu, "Halkımız bize yetki vermişti, elimizden geldiğince 10 yıl boyunca şehrimize hizmet ettik. Şimdi de bu görevi devrediyoruz. Biz burada değiliz belki ama Yazıcıoğlu kardeşim burada olacak. Sizler onu sevdiniz, bir insan boşuna sevilmez. İnanıyorum ki çok güzel işler yapacak. Kendisine üstün başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...