KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Müzeden yapılan açıklamada “Yeni sergimiz için ödünç vereceğimiz 'İstiklal Madalyaları' ya da madalyalı fotoğraflarıyla aile büyüklerinizi birlikte analım” ifadesine yer verildi.

SERGİ GELECEK AY AÇILACAK

28 Ekim tarihinde açılacak sergi, İzzeddin Çalışlar küratörlüğünde, Prof. Dr. Mesut Uyar ve Dr. Selim Erdoğan'ın danışmanlığında, Cem Kozar ve Işıl Ünal Kozar’ın tasarımıyla hayata geçiriyor. Müzenin çağırısıyla sergide ödünç verecekleri aile büyüklerine ait hatıralarla yer almak isteyenler info@isbankmuze.com.tr adresinden veya 0212 511 1804 numaralı telefondan başvuruda bulunup, bilgi alabiliyorlar.

Müze sayısı arttı ziyaretçiler azaldı Müze sayısı arttı ziyaretçiler azaldı Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), 2020 yılına ilişkin “Kültürel Miras İstatistikleri” pandeminin tesirlerini gözler önüne serdi.
Yeni resim müzesi seneye açılıyor Yeni resim müzesi seneye açılıyor İstiklal Caddesi’nde uzun yıllar Türkiye İş Bankasının Beyoğlu Şubesi olarak hizmet veren binanın “İş Bankası Resim Müzesi” olarak hizmet vermesi için restorasyon inşaatı devam ediyor.
Paleontoloji Müzesi’nin temelleri atıldı! 7.5 milyon yıllık fosiller sergilenecek Paleontoloji Müzesi’nin temelleri atıldı! 7.5 milyon yıllık fosiller sergilenecek Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve dünyada eşi benzeri bulunmayan 7.5 milyon yıllık fosillerin sergileneceği Paleontoloji Müzesi ile Millet Kıraathanesi projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.