Asansörlü mezar açıklamasıyla şaşırtmıştı! Bülent Ersoy’un vasiyeti ortaya çıktı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Asansörlü mezar açıklamasıyla şaşırtmıştı! Bülent Ersoy’un vasiyeti ortaya çıktı

Magazin Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Sanatçı Bülent Ersoy, Anneler Günü’nde sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşım yaparak annesi Necla Poyraz’a yazdığı mektubu paylaştı. Dört sene önce kaybettiği annesine seslenen Ersoy, vasiyetini de açıkladı.

Daha önce şifreli ve asansörlü mezar yaptıracağı haberleriyle gündeme gelen Bülent Ersoy, menajerine verdiği “Çok dar değil mi? Ben buna sığmam ki” tepkisiyle günlerce konuşulmuştu. Ersoy, son olarak vasiyet açıklamasıyla adından söz ettirdi. 

Asansörlü mezar açıklamasıyla şaşırtmıştı! Bülent Ersoy’un vasiyeti ortaya çıktı - 1. Resim

71 yaşındaki Bülent Ersoy, annesinin mezarını sosyal medyadan paylaştı ve ona yazdığı mektupla vasiyetini açıkladı. Ersoy’un mektubu şöyle:

"Annemmm... Merhaba... Bugün Anneler Günü... Senin günün... Ama aslında her gün, her saat, her dakika, her saniye ve her salisem senin hayalin ve de seni anarak geçirdiğim tüm zamanlarım senin günün benim için... Telefonun hâlâ telefonumda kayıtlı duruyor. Bu arada bilmem hissettin mi bilemiyorum ama mezarını senin şahsına münhasır ayrıcalıklı bir stilde, sana özel çizdirtip öyle kreatif bir mezar yaptırdım ki tam sana yakışır, çok çok şık, çok çok zarif oldu tüm görüntüsü vallahi anacığım... Hem de bil bakalım hangi renkleri kullandırttım mezar mermerlerinde... Hı? Tabii ki de renklerin en asili senin aşık olduğun, senin Beşiktaş'ının renkleri siyah ve beyaz renklerde yaptırdım mezar taşlarını da ve hem şekli, hem renkleri, hem de konumu itibarıyla fevkaladenin fevkinin de fevkinde bir görüntü oluştu..."

“O MEZAR YERİNİ SANA SÜLEYMAN SOYLU BULDU”

Bülent Ersoy, mektubunda annesinin mezar yerini eski İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bulduğundan şu sözlerle bahsetti:

"Laf aramızda aslında sen onları pek sevmezdin, çünkü sen koyu bir zihniyetle ödün vermeksizin Sayın İsmet İnönü Paşa ve Sayın Bülent Ecevit yani nam-ı değer Karaoğlan taraftarı idin yâ hâni... Ama yüce Allah'ın hikmetinden sual olunmaz misali Zincirlikuyu Mezarlığı'nın o en nadide bölümünde tam Zincirlikuyu Camii'nin karşısındaki o mezar yerini sana 10 dakika içerisinde kim buldu dersin? Eski İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu..."

"Şimdi ne olur bana kızma ama ben o insana ömrümün son nefesime kadar nasıl duacı olmayayım anneciğim ya... Aslında beni bilirsin... Ben de aynen senin gibi kuyruğu her zaman hep dik, Yüce Allah'ımdan başka hiçbir kimseden hiçbir şey talep etmeyen, etek öpmeyen, burnum düşse burnumu düştüğü yerden almayan ve hiç kimsenin önünde diz çöküp de eğilmeyen, senin çocuğun aynen... Ama konu kendim değil, kendi menfaatlerim değil, konu sendin anneciğim... Allah'ım yüzden gözden düşürmesin, 52 yıldır vermiş olduğum mesleki emeklerimin karşılığında elde etmiş olduğum saygınlığım daim olsun, ne mutlu bana ki açtığım o telefon cevapsız bırakılmadı, o yüzden hem mutlu, hem gururlu, hem de gerek şahsım gerekse senin adına çok huzurlu olmuştum o talebim acil cevaplandı ve oluşturuldu diye, o zaman işte onun içindir ki o insana hem vefa borçlu hem de müteşekkirim son nefesime kadar işte anneciğim..."

İŞTE ERSOY’UN VASİYETİ

Menajeri Haluk’a mezarının temiz olmasını istediğinden bahseden Ersoy, vasiyetini ise şu sözlerle açıkladı:

"Bu arada Haluk da inanır mısın benden çok daha çok ilgileniyor seninle... Biraz sonra resmini atacak olduğum senin o mezar taşlarının temizliğinden tut da üzerindeki çiçeklerinin devamlı değişmesi falan her şeyinle nasıl ilgileniyor sana anlatamam, sanki kendi anasıymışsın gibi... Allah ondan da razı olsun, inşallah onun için Haluk'a ben de vasiyet ettim ve 'Bana bak beni de sen gömeceksin, aman ha mezarım çok şık olsun, çok çok temiz olsun ve her gün kloraklarla, çamaşır suları ile yıkanıp temizlensin, çiçeklerim hep taze konsun, üzerime konan çiçekler ve hepsinden de önemlisi sürekli dualar okuttur bana en güzel sesli hocalarla' diye ona da vasiyet ettim... Anne senin mezar yerin de tam Zincirlikuyu Mezarlık Camii ile karşı karşıya ne mutlu sana ki tüm vakit namazları kılınmadan önceki okunan o ezan sesleriyle ne kadar huzurlusundur inşallah! Aslında sen namaz kılmaz, oruç tutmazdın ama sadece mübarek Ramazan ayında değil senelerin çoğunlukla neredeyse tüm günleri fakire, garibana açıktı senin sofran ve de çantan..."

Düzenleyen:  - Magazin
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...