Efsane jön Murat Soydan’a veda! ‘Kollarımda öldü, sevilen bir insandı’

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı, Anadolu Ajansı
- Güncelleme:

Magazin Haberleri  / İhlas Haber Ajansı, Anadolu Ajansı

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Murat Soydan, bugün kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye efsane jönün sevenleri katıldı. Usta ismin törende konuşan eşi Uğurgül Soydan “Güzel eserler bıraktı. Eserleriyle anılacaktır. 11 Haziran sabahında ani kalp krizi, kollarımda öldü. O sevilen bir insandı” dedi.

Türk sinemasının efsane isimlerinden Murat Soydan, Salı günü vefat etmişti. 83 yaşındaki Soydan'ın acı haberini kızı Mehveş Soydan, "Canım babamı kaybettik. Başımız sağ olsun" diyerek duyurmuştu. Usta oyuncu bugün yapılan cenaze töreninin ardından defnedildi.

Efsane jön Murat Soydan’a veda! ‘Kollarımda öldü, sevilen bir insandı’ - 1. Resim

1970'li yılların jön oyuncularından olan Murat Soydan, İstanbul Bakırköy'de Ataköy 5'inci kısım Ömer Duruk Camii'nde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Soydan'ın ailesinin taziyeleri kabul ettiği cenaze namazına, ünlü oyuncunun yakınları ve meslektaşları katıldı. Murat Soydan'ın cenazesi, törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Efsane jön Murat Soydan’a veda! ‘Kollarımda öldü, sevilen bir insandı’ - 1. Resim

EŞİ UĞURGÜL SOYDAN: ANİ KALP KRİZİ, KOLLARIMDA ÖLDÜ

Yeşilçam sinemasının usta oyuncusu Murat Soydan'ın eşi Uğurgül Soydan, “Muhteşem bir insandı. 43 yıllık eşiyim. Çok büyük bir kayıp. Ailemiz ve Türk milletinin başı sağ olsun. Güzel eserler bıraktı. Eserleriyle anılacaktır. 11 Haziran sabahında ani kalp krizi, kollarımda öldü. O sevilen bir insandı” dedi.

KIZI MEHVEŞ SOYDAN: BABAMIN İSMİNİ YAŞATACAĞIZ

Mehveş Soydan, “Hepimizin başı sağ olsun. Onun kızı olduğum için gurur duyuyorum. Mekanı cennet olsun. Babamın ismini her zaman yaşatacağız” ifadelerini kullandı.

Efsane jön Murat Soydan’a veda! ‘Kollarımda öldü, sevilen bir insandı’ - 2. Resim

BİROL GÜVEN: ÇOK DEĞERLİ BİR BÜYÜĞÜMÜZÜ KAYBETTİK

Sinema Genel Müdürü Birol Güven, "83 yıllık bir yaşama muhteşem filmler sığdırmış çok değerli bir büyüğümüzü kaybettik. Daha önce kaybettiğimiz büyükler gibi hepimizin onlara borcu var. Çok güzel hatıralar bıraktılar ve duygular yaşattılar. Müthiş bir kültür oluşturdular hepimiz için. Bugün dizi, filmleri yapıyorsak oralardan çok ilham aldık. Hepsinin mekanı cennet olsun” şeklinde konuştu.

Efsane jön Murat Soydan’a veda! ‘Kollarımda öldü, sevilen bir insandı’ - 3. Resim

NURİ ALÇO: 50 YILA YAKIN BİR DOSTLUĞUMUZ VARDI

Yeşilçam oyuncularından Nuri Alço, "Murat abi çok değerli sanatçıydı. Çok güzel bir dostumdu. 50 yılı yakın bir dostluğumuz vardı. Ailece görüşürüz. Birçok filmde de beraber oynadık. Güzel anılarımız var. Kendisi hiçbir insanı kırmayan, Yeşilçam'da bir yeri olan çok güzel bir insandı” ifadelerini kullandı. 

Düzenleyen:  - Magazin
Kaynak: İhlas Haber Ajansı, Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...