Oktay Kaynarca'nın milliyetçilik yorumu sosyal medyayı ikiye böldü

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:

Magazin Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, "Ben Türkiyeliyim, Türkiye milliyetçisiyim" sözleriyle gündem oldu. Bu çıkış sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Bir kesim Kaynarca'yı desteklerken, bir kesim de "Türk" yerine "Türkiye milliyetçisi" kelimesini kullanması nedeniyle eleştirdi. Ünlü oyuncu sosyal medya üzerinden eleştirilere cevap verdi.

Türk televizyonlarının sevilen oyuncusu Oktay Kaynarca, katıldığı bir programda söyledikleriyle gündem oldu. Kaynarca'nın sözleri sosyal medyayı ikiye böldü. 

"YANLIŞ ANLAYIP BANA TEPKİ GÖSTERİYORLAR" 

Milliyetçilikle ilgili değerlendirmelerde bulunan ünlü oyuncu, "Şehir milliyetçiliğini sevmem, ülke milliyetçiliğini severim. Ben Türkiyeliyim. Memleketimle tabi ki gurur duyuyorum. Doğduğum, babamın doğduğu yer burası. Ana baba topraklarımız burası ama ben Türkiye milliyetçisiyim. Bunu bile yanlış anlayıp bana tepki gösteriyorlar." dedi. 

ELEŞTİREN DE OLDU KUTLAYAN DA

Kaynarca'nın sözlerini sosyal medyada destekleyenler olduğu gibi eleştirenler de oldu. Bazı kesimler açık sözlülüğü nedeniyle Kaynarca'yı kutlarken, bazıları ise "Türk" yerine "Türkiye milliyetçisiyim" demesini eleştirdi. 

ÜNLÜ OYUNCUDAN ELEŞTİRİLERE CEVAP 

Ünlü oyuncu eleştirilere sosyal medyadan cevap verdi. Kaynarca şunları söyledi: 

"Görüyorum ki geçmişte yaptığım bir röportajdaki “ben Türkiyeliyim” sözüm eğrilip bükülüp tuhaf yerlere çekilmeye çalışılmakta. Bizim memleket vatan sevdamızı sorgulamak kimsenin haddi değildir. Türkiyelim demek bana göre ben bu mekleketin çocuğum demektir.

Batısı doğusu kuzeyi güneyi bana göre birdir ve bayrağımın dalgalandığı her yer memleketimdir. Herkes Türk olmak zorunda değildir ama ben bir TÜRK olarak bu topraklarda yaşan herkesi Türkiyelim dedirtmek adına Türkiyeli bir Türküm !!!!"

Oktay Kaynarca'nın milliyetçilik yorumu sosyal medyayı ikiye böldü - 1. Resim

 

 

 

Düzenleyen:  - Magazin
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Armağan 20 Haziran 2024 00:33

Avrupa'da yaşayan Türkler ben fransizim ben almanim der mi demez doğal olarak Türkiye dede Türk olmayanı zorlayamazsin türk olmakla ben Türk değilim türk milliyetciside olamam ama derseniz ki Türkiye milliyitcisi olalım o zman anlasabiliriz buna varım

Hasan uzun17 Haziran 2024 18:28

Turkiyeliyim ne demek ben TÜRKÜM demelisin

TURKUM BEN17 Haziran 2024 14:25

ben almanyaliyim , rusyaliyim ya da ingiltereliyim diyenler olmadigi surece senin tezin ''cop'' sn Oktay..birakalim bu guzellemeleri..

Sonraki Haber Yükleniyor...