Merkez Spor Salonu'nda Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Karabük İl Başkanlığı tarafından düzenlenen anma programı, Türkiye Kur'an okuma birincisi Mehmet Atıcı ve dünya Kur'an okuma birincisi Abdulkadir Şehitoğlu'nun Kur'an-ı Kerim okumasıyla başladı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, yaptığı konuşmada, Necmettin Erbakan'ın çizdiği yolda yürümeye devam ettiklerini söyledi.

Sadece bir anma programı yapmadıklarını aynı zamanda onu anlamaya çalıştıklarını ifade eden Erbakan, "Buradan herkese mesaj veriyoruz. 'Erbakan hocamız vefat etti' diye boşu boşuna sevinmeyin. Onun arkasından onun bıraktığı sancağı kaldıran, davasına sahip çıkan milyonlarca Erbakan var inşallah" diye konuştu.

-"O bir dava adamıydı"-

Peygamberlerin anlattığı prensipler ile Necmettin Erbakan hocanın hayatı boyunca anlattıklarının örtüştüğünü belirten Erbakan, şöyle konuştu:

"Kendisi sıradan devlet adamı ve siyasetçi değildi. O bir dava adamıydı. Milli görüşçülerin davasını anlamamış kimseler bize 'artık bitti' diyorlar. Biz bu davadan vazgeçmeyiz. Hocamızın davasını anlamak için, 'İslamsız saadet olmaz', 'Cihadsız İslam olmaz', 'Cenab-ı Allah'ın gücü dünyadaki en büyük güçtür' ilkelerini  bilmemiz gerekir."

-"İmkansızları başardı"-

Fatih Erbakan, Fatih Sultan Mehmet Han gibi Necmettin Erbakan hocanın zorluklar karşısında asla vazgeçmediğini anlatarak, "Çok zor bir dönemde bu davaya başladı. İmkansızları başardı. Kendisi 10 senede yapılacak işleri kısa sürede tamamladı. Bir senede 213 ağır sanayi tesisinin temelini attı. Birçok fabrika kurdu. Batı ile yarışamayacağımız anlayışı hocamız ile sona erdi" değerlendirmesinde bulundu.

Anma programı Ammar Acarlıoğlu'nun ilahi ve ezgileriyle sona erdi.